| Product Name | High Mast Pole |
|---|---|
| Application | Airport Lighting |
| Thickness | 1 Mm To 30 Mm |
| Standard | ISO |
| Gavanization Standard | ASTM A 123 |
| Product Name | Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Power Supply | Solar/AC |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Material | Q345 |
| Anchor Bolts | Customization Available |
| Type | Straight Pole, Tensile Pole, Turn Pole |
|---|---|
| Style | Galvanization |
| Wind Speed | 160km/h, 30m/s |
| Torlance Of Dimenstion | +- 2% |
| Suit For | Electricity Distribution |
| Controller | IP 68 Phocos Brand |
|---|---|
| Product Name | 14m Outdoor Lighting Poles Parking Lot Light Pole For Parking |
| Pole Finished | Galvanized High Mast Pole |
| Payment Terms | T/T ,L/C |
| Supply Ability | 2000pcs Per Week |
| Tolerance | +/-2% |
|---|---|
| Product Name | 12M Q345 Hot DIP Galvanized Street Light Poles Highway Steel Poles With Double Arm |
| Color Variable | Any Color |
| Payment Terms | T/T ,L/C |
| Application | Road,highway,street,square |
| MATERIAL | Yield Strength Not Less Than 345mpa |
|---|---|
| APPLICATION | ELECTRICITY DISTRIBUTION |
| THICKNESS | 2.5-10MM |
| SHAPE | POLYGON |
| GALVANIZATION | ASTM A123,average Coationg Not Less Than 85um |
| Height | From 20m To 50m |
|---|---|
| Power | 400w-5000w |
| Shape | Conoid,multi-pyramidal,columniform,poly |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Name | Octagonal 69KV Electrical Steel Power Pole |
|---|---|
| Material | ASTM 572 Grade 50 With Yieled Strength No Less Than 345mpa |
| Type | Octagonal 69KV Electrical Steel Power Pole |
| Shape | Octagonal |
| Height | 8-35m |
| Name | 132KV High Voltage 15m~30m Hot Dip Glavanized Transmission Electrical Steel Power Pole |
|---|---|
| Type | 132KV High Voltage 15m~30m Hot Dip Glavanized Transmission Electrical Steel Power Pole |
| Material | ASTM 572 Grade 60 With Yieled Strength No Less Than 460mpa |
| Shape | Octagonal |
| Height | 15~30m |
| Product Name | Steel Power Pole |
|---|---|
| Application | Power Distribution |
| Material | Gr65 |
| Minimum Yield Strength | 460 Mpa |
| Max Ultimate Tensile Strength | 620 Mpa |