| Product Name | Octagonal Tapered 6m Traffic Light Pole For Road Traffic Light |
|---|---|
| Style | As Per Customer Request |
| Certificate | ISO 9001 |
| Warranty | 15 Years |
| Galvanization | Hot Dip Galvanization |
| Product Name | Octagonal Tapered 6m Traffic Light Pole For Road Traffic Light |
|---|---|
| Style | As Per Customer Request |
| Certificate | ISO 9001 |
| Warranty | 15 Years |
| Galvanization | Hot Dip Galvanization |
| Product Name | 6.5 Length Steel Poles Galvanized Driveway Traffic Light Poles With 9m Cross Arm |
|---|---|
| Colar | Any |
| Anchor Bolts | Customization Available |
| Warranty | 20 Years |
| Baseplate | 600*600*20mm |
| Product Name | Galvanized 3m 4m 6m Q235 Traffic Light Pole With Traffic Signal |
|---|---|
| Colar | Any |
| Anchor Bolts | Customization Available |
| Warranty | 20 Years |
| Baseplate | 600*600*20mm |
| Product Name | Q345 Custom Roadway 4m / 6m Galvanized Traffic Light Pole With Signal |
|---|---|
| Colar | Any |
| Anchor Bolts | Customization Available |
| Warranty | 20 Years |
| Baseplate | 600*600*20mm |
| Product Name | 6500mm Height Galvanized Traffic Light Pole Columns Single Bracket For Horizontal Mounting |
|---|---|
| Colar | Any |
| Anchor Bolts | Customization Available |
| Warranty | 20 Years |
| Baseplate | 600*600*20mm |
| Product Name | 6.5 Length Q345 Traffic Light Pole 9m Single Cross Arm With 20 Years Warranty |
|---|---|
| Colar | Any |
| Anchor Bolts | Customization Available |
| Warranty | 20 Years |
| Baseplate | 600*600*20mm |
| Product Name | Custom Roadway 12m Galvanized Highway Light Pole 20 Years Warranty |
|---|---|
| Colar | Any |
| Anchor Bolts | Customization Available |
| Warranty | 20 Years |
| Baseplate | 600*600*20mm |
| Product Name | 25FT-50FT Commercial Light Galvanized Steel Pole ASTM A123 Standard |
|---|---|
| Height | 11.8m |
| Certificate | ISO 9001 |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Item Name | 20M Height HPS High Mast Light Pole |
|---|---|
| Material | Steel,Q235,Q345,Gr65 |
| Height | 20m To 50m |
| Type | Ladder Or Lifting System |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |