| Loading Port | Shanghai |
|---|---|
| Shape | As Your Request |
| Shipment | Container Or As Your Request |
| Sample | For Free |
| Material | Q345 |
| Loading Port | Shanghai |
|---|---|
| Shape | As Your Request |
| Shipment | Container Or As Your Request |
| Sample | For Free |
| Material | Q345 |
| Height | From 6m To 12m |
|---|---|
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanized |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Optical Assembly Of Lighting Fixture | IP 65 |
| Torelance Of Dimenstion | +- 2% |
| Loading Port | Shanghai |
|---|---|
| Shape | Angle |
| Shipment | Container Or As Your Request |
| Sample | Supplied |
| Sales Model | Factory Direct Sale |
| Product Name | 40m Powder Coated Square High Mast Pole Including All Lamps For Lighting |
|---|---|
| Style | Galvanized |
| Torlance Of Dimenstion | +-2% |
| Height | From 20m To 50m |
| Light Extension | Up To 30000 ㎡ |
| Item Name | 20m High Mast Pole |
|---|---|
| Accessories | Rasing System |
| Lifting Weight | 100kg-300kg |
| Top Surface | Head Frame Type |
| Surface Finished | Powder Coating |
| Item Name | 40m High Mast Pole |
|---|---|
| Accessories | 300kg Rasing System |
| Load Light Weight | 15kg |
| Top Surface | Head Frame Type |
| Surface Finished | Powder Coating |
| Item Name | 45M High Mast Pole |
|---|---|
| Accessories | 300kg Rasing System |
| Light Weight | 15kg Each Light |
| Top Surface | Head Frame Type |
| Surface Finished | Powder Coating |
| Item Name | 40m High Mast Pole |
|---|---|
| Accessories | 300kg Rasing System |
| Load Light Weight | 15kg |
| Top Surface | Head Frame Type |
| Surface Finished | Powder Coating |
| Height | 20-40m |
|---|---|
| Thickness | 1-30mm |
| Design | Against 8 Grade Of Earthquake |
| Color | White ,silver |
| Welding | AWS D1.1 |