| Product Name | Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Application | Distribution Line |
| Design | Customized |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization Painting |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Base Plate | Customization Available |
|---|---|
| Product Name | Galvanized Decorative Solar Galvanized Steel Street Light Poles With Cross Arm |
| Color Variable | Any Color |
| Anchor Bolts | Customization Available |
| Application | Road,highway,street |
| Controller | IP 68 Phocos Brand |
|---|---|
| Product Name | 14m Outdoor Lighting Poles Parking Lot Light Pole For Parking |
| Pole Finished | Galvanized High Mast Pole |
| Payment Terms | T/T ,L/C |
| Supply Ability | 2000pcs Per Week |
| Material | Yield Strength Not Less Than 235mpa/345mpa |
|---|---|
| Warrenty | 15 Years |
| Lifetime | 50 Years |
| Welding | Aws D1.1,penetration Rate 100% |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization,average Coating 85um |
| Tolerance | +/-2% |
|---|---|
| Product Name | Conical Pole Galvanized 15m Steel Pole Street Light Poles For Driveway |
| Pole Finished | Galvanized High Mast Pole |
| Payment Terms | T/T ,L/C |
| Supply Ability | 2000pcs Per Week |
| Style | Galvanization |
|---|---|
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanized |
| Design Of Pole | Against Earthquake Of 8 Grade |
| Torlance Of The Dimenstion | +-2% |
| Wind Speed | 160km/h |
| Style | Galvanization |
|---|---|
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanized |
| Design Of Pole | Against Earthquake Of 8 Grade |
| Torlance Of The Dimenstion | +-2% |
| Wind Speed | 160km/h |
| Style | Galvanization |
|---|---|
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanized |
| Design Of Pole | Against Earthquake Of 8 Grade |
| Torlance Of The Dimenstion | +-2% |
| Wind Speed | 160km/h |
| Product Name | Street Light Poles |
|---|---|
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Material | Q235 |
| Warranty Time | 15 Years |
| Dimenstion Torlance | +- 2% |
| Tolerance | +/-2% |
|---|---|
| Product Name | 8m Hot DIP Galvanized Street Light Pole With Single Arm |
| Color Variable | Any Color |
| Payment Terms | T/T ,L/C |
| Application | Road,highway,street,square |