| Height | 30ft |
|---|---|
| Arm Type | Double Arms |
| Minimum Yield Strength | 345 Mpa |
| Voltage | 66kv |
| Appearance | Tubular,triangular,angular,lattice |
| Product Name | Steel Utility Pole |
|---|---|
| Application | Tranmission Line |
| Design | Customized |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Product Name | Steel Utility Pole |
|---|---|
| Application | Street Way,highway,airport,Stadium |
| Shape | Round,Conical,Octagonal |
| Height | 4M-30M |
| Material | Steel,Q235,Q345,Gr65 |
| Product Name | 40FT Hot Dip Galvanized Steel Utility Pole For Trasmission Line |
|---|---|
| Shape | Round,Conical,Octagonal |
| Height | 4M-30M |
| Material | Steel,Q235,Q345,Gr65 |
| Thickness | 2.5mm-16mm |
| Application | Street Way,highway,airport,Stadium |
|---|---|
| Shape | Round,Conical,Octagonal |
| Height | 4M-30M |
| Material | Steel,Q235,Q345,Gr65 |
| Thickness | 2.5mm-16mm |
| Feature | NEA 25FT 30FT 35FT 40FT |
|---|---|
| Application | Electrical Power Transmission |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Thickness | 3mm 2.75mm |
| Protective Level | IP65 |
| MATERIAL | S355JR |
|---|---|
| APPLICATION | Electricity Distribution |
| THICKNESS | 2.5-10MM |
| SHAPE | POLYGON |
| GALVANIZATION | ASTM A123,average Coationg Not Less Than 85um |
| NAME | 25ft -100ft Low Valtage PHILIPPINES Electric Steel Poles With Angle Arms |
|---|---|
| COLOR | ANY |
| LENGTH | 25FT-100FT |
| TEST | LOAD TEST |
| SURFACE TREATMENT | HOT DIP GALVANIZATION |
| Name | Octagonal Electrical Steel Tubular Pole For Power Distribution Line 69KV |
|---|---|
| Design | 69KV |
| Height | 25FT 30FT 40FT 45FT |
| Thickenss | 2.5MM 2.75MM 3MM |
| Design Load | 500kg 750kg |
| Shape | Conoid ,Multi-pyramidal,Columniform,polygonal Or Conical |
|---|---|
| Design Load In Kg | 300~1000kg Applicated To 50cm From The Top |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Suit For | Electricity Distribution |