| Material | Q235 GR65 SS400 |
|---|---|
| Llifetime | 50 Years |
| Warrenty | 15 Years |
| Power | 10-550KV |
| Thickness | 1-30mm |
| Rated Current | 10-200 |
|---|---|
| Rated Voltage | 10-220 |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Dimension Tolerance | +- 2% |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Design Load In Kg | 300~1000kg Applicated To 50cm From The Top Pole |
|---|---|
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Power | 10kv~550kv |
| Torlance Of Dimenstion | +- 2% |
| Suit For | Electricity Distribution |
| Power | 10kv~550kv |
|---|---|
| Torlance Of Dimenstion | +-2% |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Suit For | Electricity Distribution |
| Style | Polygonal Pole |
|---|---|
| Torlance Of Dimenstion | +-2% |
| Thickness | 4mm |
| Wind Speed | 160km/h |
| Suit For | Electricity Distribution Line |
| Product Name | Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Application | Distribution Line |
| Design | Customized |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization Painting |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Product Name | Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Application | Distribution Line |
| Design | Customized |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization Painting |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Style | Hot Dip Galvanized |
|---|---|
| Type | Straight Pole, Tensile Pole, Turn Pole |
| Power | 10kv~550kv |
| Tolance Of Dimenstion | +-2% |
| Shape | Conoid ,multi-pyramidal,columniform,polygonal Or Conical |
| Type | 11.88m-1200dan Design Load Steel Utility Pole Electrical Equipment Electric Pole |
|---|---|
| Shape | Round,Conical |
| Payment Terms | T/T,L/C |
| Thickness | 2.5mm-16mm |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Suit For | Electricity Distribution |
|---|---|
| Power | 10kv~550kv |
| Shape | Conoid, Multi-pyramidal, Columniform, Polygonal Or Conical |
| Wind Speed | 160km/h, 30m/s |
| Tolerance | +/-2% |