| Style | Hot Dip Galvanized |
|---|---|
| Type | Straight Pole, Tensile Pole, Turn Pole |
| Power | 10kv~550kv |
| Tolance Of Dimenstion | +-2% |
| Shape | Conoid ,multi-pyramidal,columniform,polygonal Or Conical |
| Type | Galvanization |
|---|---|
| Power | 10kv~550kv |
| Design Of Pole | Against Earthquake Of 8 Grade |
| Wind Speed | 160km/h, 30m/s |
| Suit For | Electricity Distribution |
| Type | Straight Pole, Tensile Pole,turn Pole |
|---|---|
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Power | 10kv~550kv |
| Design Of Pole | Against Earthquake Of 8 Grade |
| Wind Speed | 160km/h, 30m/s |
| Style | Hot Dip Galvanized |
|---|---|
| Type | Straight Pole, Tensile Pole, Turn Pole |
| Power | 10kv~550kv |
| Tolance Of Dimenstion | +-2% |
| Shape | Conoid ,multi-pyramidal,columniform,polygonal Or Conical |
| Type | Gr65 138kv Hot Dip Galvanized Electric Power Poles For Transmission Line |
|---|---|
| Suit For | Electriccity Distribution |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanized |
| Material | Can Be Customized |
| Shape | Dodecagon |
| Model Number | Electric Steel Pole |
|---|---|
| Design Load In Kg | 300~1000kg Applicated To 50cm From The Top |
| Material | Q345,Q235.GR65 |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization(ASTM A123) |
| Suit For | Electric Power Transmission And Distribution |
| Galvanization | ASTM A123 |
|---|---|
| Shape | Conoid, Multi-pyramidal, Columniform, Polygonal Or Conical |
| Breaking Load | Customized |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Packaging Details | as per customer request |
| Type | Straight Pole, Tensile Pole,turn Pole |
|---|---|
| Suit For | Electricity Distribution |
| Power | 10kv~550kv |
| Tolance Of Dimenstion | +-2% |
| Shape | Conoid ,multi-pyramidal,columniform,polygonal Or Conical |
| Type | Straight Pole, Tensile Pole,turn Pole |
|---|---|
| Suit For | Electricity Distribution |
| Power | 10kv~550kv |
| Design Load In Kg | 300~1000kg Applicated To 50cm From The To Pole |
| Wind Speed | 160km/h, 30m/s |
| Type | Straight Pole, Tensile Pole,turn Pole |
|---|---|
| Suit For | Electricity Distribution |
| Power | 10kv~550kv |
| Length Of Per Section | Within 14m Once Forming Without Slip Joint |
| Wind Speed | 160km/h, 30m/s |