| Product Name | Galvanized Steel Power Pole |
|---|---|
| Shape | 10kVPolygonal Or Conical To 220kV |
| Material | Gr50 Gr65 |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanized Following ASTM A 123 |
| Warranty Time | 15 Years |
| Product Name | Galvanized Power Pole |
|---|---|
| Shape | Octagonal Or Round |
| Power Capacity | 10kV To 220kV |
| Joint Of Poles | Slip Joint |
| Warranty Time | 15 Years |
| Product Name | Steel Tubular Pole |
|---|---|
| Application | Power Transmission |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanized Powder Painting |
| Material | Gr65 |
| Product Name | Gr65 Steel Power Pole |
|---|---|
| Certification | ISO9001 / BV / |
| Torlance Of The Dimenstion | +- 2% |
| Flange Size | 450mm |
| Wall Thickness | 3mm |
| MATERIAL | Yield Strength Not Less Than 345mpa |
|---|---|
| COLOR | CUSTOMIZED |
| PORT | SHANGHAI ALWAYS |
| LIFETIME | 50 YEARS |
| HEIGHT | 10-80FT |
| MATERIAL | Q235 Q345 Q460 |
|---|---|
| COLOR | CUSTOMIZED |
| PORT | SHANGHAI ALWAYS |
| LIFETIME | 50 YEARS |
| HEIGHT | 10-80FT |
| Product Name | 9m Steel Pole,Street Lighting Pole,hot Dip Galvanization Steel Pole |
|---|---|
| Application | Power Distribution |
| Material | Gr65 |
| Minimum Yield Strength | 460 Mpa |
| Max Ultimate Tensile Strength | 620 Mpa |
| Product Name | 9m Steel Pole,Street Lighting Pole,hot Dip Galvanization Steel Pole |
|---|---|
| Application | Power Distribution |
| Material | Gr65 |
| Minimum Yield Strength | 460 Mpa |
| Max Ultimate Tensile Strength | 620 Mpa |
| Name | 60FT TYPE HS HT NGCP Standard Galvanized Steel Pole With 4-5mm Thickenss |
|---|---|
| Design | 60FT TYPE HS HT NGCP Standard Galvanized Steel Pole With 4-5mm Thickenss |
| Height | 60FT |
| Thickenss | 4-5mm |
| Design Load | 1280kg |
| Name | 60FT 65FT 75FT Galvanized Octagonal Outdoor Monopole Cell Tower Communication Distribution With Minimium Galvanization 85um |
|---|---|
| Design | 9m 3.8mm |
| Height | 6-40m |
| Thickenss | 2.5mm-40mm |
| Design Load | 2KN-100KN |