| Product Name | Metal Electrical Enclosure Galvanized Steel Pole Himel Box/metal Electric Pole |
|---|---|
| Height | 11.8m |
| Certificate | ISO 9001 |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Product Name | Galvanized Steel Power Pole |
|---|---|
| Shape | Polygonal Or Round |
| Material | Gr50 Gr65 |
| Galvanizing | ASTM A123 |
| Life Time | 50 Years |
| Product Name | Power Transmission Poles Galvanized Pipe Metal Tubular Steel Pole |
|---|---|
| Galvanization Standard | ASTM A123 |
| Certificate | ISO 9001 |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| MOQ | One Container Each Type |
|---|---|
| Shape | Octagonal |
| Price Term | EXW, FOB, CFR Or CIF |
| Tolerance | +/-2% |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Material | Yield Strength Not Less Than 235mpa |
|---|---|
| Type | Flange Type |
| Height | 6m 7m 8m |
| Thickness | 4mm 3mm 2.75mm |
| Tolerance Of Dimension | +- 2% |
| Product Name | Galvanized Steel Power Pole |
|---|---|
| Shape | Polygonal Or Round |
| Material | Gr50 Gr65 |
| Galvanizing | ASTM A123 |
| Life Time | 50 Years |
| Product Name | Galvanized Steel Tubular Pole |
|---|---|
| Design | Customer Design |
| Height | 25ft-70ft |
| Voltage | 132kv |
| Treatment | Bitumen |
| Product Name | High Voltage 115kv Galvanized Steel Tubular Pole Octagonal Shape |
|---|---|
| Design | Customer Design |
| Height | 25FT-70FT |
| Voltage | 69kv |
| Treatment | Bitumen |
| Product Name | Single Circuit 69kv Galvanized Steel Tubular Pole With 200mm Length Bitumen |
|---|---|
| Design | Customer Design |
| Height | 25FT-70FT |
| Voltage | 69kv |
| Treatment | Bitumen |
| Product Name | Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Shape | Octagonal Round |
| Package | Nude |
| Torlance Of Dimenstion | +-2% |
| Thickness | 1 Mm To 36mm |