| Product Name | Power Transmission Electrical Galvanized Steel Electric Pole In Philippines |
|---|---|
| Height | 16m |
| Certificate | ISO 9001 |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Product Name | Galvanized Steel Tubular Pole |
|---|---|
| Design | Customer Design |
| Height | 25ft-70ft |
| Voltage | 132kv |
| Treatment | Bitumen |
| Name | 9.4m 11.6m 13.8m 693.23daN Electric Steel Pole Factory Price |
|---|---|
| Design | 9.4m 11.6m 13.8m 693.23daN |
| Height | 9.4m 11.6m 13.8m |
| Thickenss | 3mm |
| Design Load | 693dan |
| Wind Speed | 160km/h |
|---|---|
| Optical Assembly Of Lighting Fixture | IP 65 |
| Shape | Conoid,multi-pyramidal,columniform,poly |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Height | From 6m To 15m |
|---|---|
| Wind Speed | 160km/h |
| Standard | ISO9001 |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Product Name | Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Shape | Polygonal Round |
| Package | Nude |
| Length Of Per Section | Within 14 Meter Once Forming |
| Thickness | 1 Mm To 36mm |
| Product Name | 33kv Transmission Line Steel Pole Tower & Power Transmission Poles |
|---|---|
| Galvanization Standard | Average Not Less Than 86um |
| Certificate | ISO BV |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Product Name | Power Transmission Pole |
|---|---|
| Shape | Octagonal |
| Package | Nude |
| Torlance Of Dimenstion | +-2% |
| Thickness | 5mm |
| Name | 12m Africa Untility Poles Galvanized Steel Poles With 3 Levels Of Arms |
|---|---|
| Design | 12m Africa Untility Poles |
| Height | 12m |
| Thickenss | 3mm |
| Design Load | 150 250 450 500kg |
| Material | Q235 Q345 GR65 SS400 |
|---|---|
| Wind Speed | 35m/s |
| Origin Of Place | Yixing |
| Type | Burial |
| Surface Treament | Hot Dip Galvanization |