| Pole Shape | Conical,Round,Octagonal |
|---|---|
| Thickness | 2.5mm To 5mm |
| Height | 25ft To 90ft |
| Voltage | 10kv-220kv |
| Appearance | Tubular,triangular,angular,lattice |
| Pole Shape | Octagonal,Dodecagon,Hexadecagon |
|---|---|
| Height | 25ft To 75ft |
| Surface Treatment | Galvanization Or Butiuem |
| Voltage | 10kv-220kv |
| Appearance | Tubular,triangular,angular,lattice |
| Height | 11M |
|---|---|
| Design Load In Kg | 300 DaN |
| Minimum Yield Strength | 345 Mpa |
| Material | Q345,Gr50 |
| Appearance | Tubular,triangular,angular,lattice |
| Thickness | 3.5mm Thickness |
|---|---|
| Plant Depth | 2.3m Underground |
| Minimum Yield Strength | 355 Mpa |
| Height | 16M |
| Appearance | Tubular,triangular,angular,lattice |
| Product Name | Electric Power Pole |
|---|---|
| Design | Customer Design |
| Height | 14M |
| Voltage | 10kv,33kv,69kv,110kv,132kv,220kv,400kv |
| Treatment | Bitumen |
| Product Name | Electric Power Pole |
|---|---|
| Design | Custom Design Or Manufacture |
| Height | 14M Or Other Height |
| Voltage | 10kv,33kv,69kv,110kv,132kv,220kv,400kv |
| Treatment | Bitumen |
| Product Name | Electrical Power Pole |
|---|---|
| Design | Custom Design Or Manufacture |
| Height | 14M Or Other Height |
| Voltage | 10kv,33kv,69kv,110kv,132kv,220kv,400kv |
| Treatment | Bitumen |
| Product Name | 1.1 Safety Factor |
|---|---|
| Design | Customer Design |
| Height | 7m-30m |
| Voltage | 132kv |
| Treatment | Bitumen |
| Thickness | 3.5mm Thickness |
|---|---|
| Plant Depth | 2.3m Underground |
| Minimum Yield Strength | 355 Mpa |
| Height | 16M |
| Appearance | Tubular,triangular,angular,lattice |
| Name | Octagonal 69KV Electrical Steel Power Pole |
|---|---|
| Material | ASTM 572 Grade 50 With Yieled Strength No Less Than 345mpa |
| Type | Octagonal 69KV Electrical Steel Power Pole |
| Shape | Octagonal |
| Height | 8-35m |