| Item Name | 45M Height HPS High Mast Light Pole |
|---|---|
| Light Quantity | 64 Lights |
| Headframe | Typical Headframe |
| Pole Shape | Conical |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Item Name | Polygonal High Mast Pole |
|---|---|
| Material | Q345 |
| Height | 35M |
| Usage | Stadium Lighting |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Item Name | 40m High Mast Pole |
|---|---|
| Accessories | 300kg Rasing System |
| Load Light Weight | 15kg |
| Top Surface | Head Frame Type |
| Surface Finished | Powder Coating |
| Product Name | 15m Powder Coated High Mast Pole With Fixed Ladder For Park Lighting |
|---|---|
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Height | From 20m To 50m |
| Light Extension | Up To 30000 ㎡ |
| Item Name | 45M High Mast Pole |
|---|---|
| Accessories | 300kg Rasing System |
| Light Weight | 15kg Each Light |
| Top Surface | Head Frame Type |
| Surface Finished | Powder Coating |
| Item Name | 30M High Mast Pole |
|---|---|
| Pole Shape | According To Custom Design |
| Light Quantity | Double Lantern Panel |
| Light Arrangement | Round |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Item Name | 20M High Mast Pole |
|---|---|
| Section | Three Sections |
| Section Thickness | 4mm,6mm,8mm Or Custom Design |
| Light Arrangement | Round |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Item Name | 70m High Mast Pole |
|---|---|
| Headframe | Circular Lantern Panel |
| Section Thickness | 4mm,6mm,8mm Or Custom Design |
| Top Surface | Head Frame Type |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Item Name | 30m High Mast Pole |
|---|---|
| Accessories | CCTV Installation |
| Section Thickness | 8mm,10mm |
| Top Surface | Head Frame Type |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Item Name | 20m High Mast Pole |
|---|---|
| Accessories | Rasing System |
| Lifting Weight | 100kg-300kg |
| Top Surface | Head Frame Type |
| Surface Finished | Powder Coating |