| Type | Galvanization |
|---|---|
| Power | 10kv~550kv |
| Design Of Pole | Against Earthquake Of 8 Grade |
| Wind Speed | 160km/h, 30m/s |
| Suit For | Electricity Distribution |
| Type | Straight Pole, Tensile Pole,turn Pole |
|---|---|
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Power | 10kv~550kv |
| Design Of Pole | Against Earthquake Of 8 Grade |
| Wind Speed | 160km/h, 30m/s |
| Type | 36m Round Tapered Electrical Power Pole For Overhead Line Custom Color |
|---|---|
| Color | Custom |
| Power | 10 KV ~550 KV |
| Life Time | 50 Years |
| Warrenty | 15 Years |
| Style | Hot Dip Galvanized |
|---|---|
| Type | Straight Pole, Tensile Pole, Turn Pole |
| Power | 10kv~550kv |
| Tolance Of Dimenstion | +-2% |
| Shape | Conoid ,multi-pyramidal,columniform,polygonal Or Conical |
| Product Name | Steel Electric Power Pole |
|---|---|
| Application | Power Transmission |
| Surface Treatment | HDG Powder Coating |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Galvanization Standard | ASTM A 123 |
| Type | Straight Pole, Tensile Pole,turn Pole |
|---|---|
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Power | 10kv~550kv |
| Design Of Pole | Against Earthquake Of 8 Grade |
| Wind Speed | 160km/h, 30m/s |
| Type | Straight Pole, Tensile Pole,turn Pole |
|---|---|
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Power | 10kv~550kv |
| Design Of Pole | Against Earthquake Of 8 Grade |
| Wind Speed | 160km/h, 30m/s |
| Galvanization Standard | ASTM A 123 |
|---|---|
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanized |
| Design Load In Kg | 300~1000kg Applicated To 50cm From The Top Pole |
| Wind Speed | 160km/h, 30m/s |
| Suit For | Electricity Distribution |
| Type | 8m 5KN 11.8m Steel Electric Power Pole For Transmission |
|---|---|
| Style | Galvanization |
| Suit For | Electricity Distribution |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Height | 8m 11.8m |
| Type | AWS D1.1 33kv Transmission Line Galvanized Electric Power Poles |
|---|---|
| Suit For | Electriccity Distribution |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanized |
| Material | Can Be Customized |
| Welding | AWS D 1.1 |