| Wind Speed | 160km/h |
|---|---|
| Optical Assembly Of Lighting Fixture | IP 65 |
| Shape | Conoid,multi-pyramidal,columniform,poly |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Wind Speed | 160km/h |
|---|---|
| Optical Assembly Of Lighting Fixture | IP 65 |
| Shape | Conoid,multi-pyramidal,columniform,poly |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
|---|---|
| Suit For | Electricity Distribution |
| Surface Theatmemt | Galvanized |
| Material | Yield Strength Not Less Than 345mpa, Gr65, S500 |
| Length | 25ft-90ft, Could Be Customized |
| Height | 15m |
|---|---|
| Power | 10-550kv |
| Market | Bangladesh |
| Thickness | 4mm/5mm |
| Material | GR65 Yeild Strength Not Less Than 460mpa |
| Name | 75FT 80FT NGCP TYPE E Galvanized Metal Pole , Transmission Line Poles Long Life |
|---|---|
| Design | 75FT 80FT |
| Height | 75FT 80FT |
| Thickenss | 3-20mm |
| Design Load | 12-40KN |
| Name | Octagonal Low Voltage 69KV 20FT-90FT Steel Tubular Pole For 69kv Power Distribution Transmission Line |
|---|---|
| Height | 20-90FT 69KV |
| Thickenss | 2.5mm-10mm |
| Design Load | 500-2000kg |
| Port | Always Shanghai |
| Material | Steel,GR65,With Miminum Yield Strength 460mpa |
|---|---|
| Application | Electric Power Transmission And Distribution |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanized,Hot-dip-galvanized Following ASTM123 |
| Color | Customer Request |
| Height | By Client Required |
| Rated Current | 10-200 |
|---|---|
| Rated Voltage | 10-220 |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Dimension Tolerance | +- 2% |
| Minimum Yield Strength | 355 Mpa |
| Height | 35ft |
|---|---|
| Arm Type | Single Arm |
| Minimum Yield Strength | 345 Mpa |
| Voltage | 110kv |
| Appearance | Tubular,triangular,angular,lattice |
| Type | Straight Pole, Tensile Pole, Turn Pole |
|---|---|
| Standard | ASTM A 123 |
| Power | 10kv~550kv |
| Design Of Pole | Against Earthquake Of 8 Grade |
| Torelance Of Dimenstion | +- 2% |