| Power | 10kv~550kv |
|---|---|
| Wind Speed | 160km/h, 30m/s |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Wind Speed | 160km/h |
|---|---|
| Optical Assembly Of Lighting Fixture | IP 65 |
| Shape | Conoid,multi-pyramidal,columniform,poly |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Product Name | 11kv Transmission Line Pole Hot Pipe Galvanized Steel Power Pole Power Transmission |
|---|---|
| Application | Power Distribution |
| Material | Gr65 |
| Minimum Yield Strength | 460 Mpa |
| Max Ultimate Tensile Strength | 620 Mpa |
| Power | 10kv~550kv |
|---|---|
| Wind Speed | 160km/h, 30m/s |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| MATERIAL | Q235 Q345 GR65 |
|---|---|
| COLOR | ANY |
| LENGTH | AS PER CUSTOMS' REQUESTMENTS |
| SHAPE | ROUND OR POLYGON |
| SURFACE TREAMENT | HOT DIP GALVANIZATION |
| Name | 11m 2section 3.8mm Malaysia Traditional Column With FRP And Bitumen |
|---|---|
| Design | Two Section |
| Height | 11m |
| Thickenss | 3.8mm |
| Design Load | 510 |
| Product Name | Galvanized Power Pole |
|---|---|
| Shape | Octagonal Or Round |
| Power Capacity | 10kV To 220kV |
| Joint Of Poles | Slip Joint |
| Warranty Time | 15 Years |
| Product Name | Galvanized Steel Power Pole |
|---|---|
| Application | Power Line |
| Thickness | 1 Mm To 36mm |
| Tolerance Of The Dimension | +-2% |
| Life Time | 50 Years |
| MOQ | One Container Or Samples |
|---|---|
| Shape | Conoid, Multi-pyramidal, Columniform, Polygonal Or Conical |
| Power | 10kv~550kv |
| Price Term | EXW, FOB, CFR Or CIF |
| Tolerance | +/-2% |
| Product Name | Electric Telescoping Power Pole |
|---|---|
| Application | Distribution Line |
| Power Capacity | 10kV To 220kV |
| Welding Standard | AWS (American Welding Society ) D 1.1 |
| Wind Load Resistance | 30m/s |