| Type | Straight Pole, Tensile Pole, Turn Pole |
|---|---|
| Suit For | Electricity Distribution |
| Shape | Conoid, Multi-pyramidal, Columniform, Polygonal Or Conical |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Type | Straight Pole, Tensile Pole, Turn Pole |
|---|---|
| Suit For | Electricity Distribution |
| Shape | Conoid, Multi-pyramidal, Columniform, Polygonal Or Conical |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Power | 10kv~550kv |
|---|---|
| Type | Straight Pole, Tensile Pole, Turn Pole |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Wind Speed | 160km/h, 30m/s |
| Tolerance | +/-2% |
| Type | Straight Pole, Tensile Pole, Turn Pole |
|---|---|
| Style | Galvanization |
| Wind Speed | 160km/h, 30m/s |
| Torlance Of Dimenstion | +- 2% |
| Suit For | Electricity Distribution |
| Type | Straight Pole, Tensile Pole, Turn Pole |
|---|---|
| Suit For | Electricity Distribution |
| Shape | Conoid, Multi-pyramidal, Columniform, Polygonal Or Conical |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Name | 90FT Flange Type 3 Segements Steel Pole Galvanized Pole Monopole With Bitumen |
|---|---|
| Design | 90FT Flange Type 3 Segements |
| Height | 90FT |
| Thickenss | 6mm 8mm |
| Design Load | 2500dan |
| PRODUCT NAME | 10KV High Tolerance Capacity Steel Poles For Terminal Connections On High Voltage Side Of A Transformer |
|---|---|
| MATERIAL | Q235 Q345 Gr65 SS400 |
| Minimum Yield Strength | 345mpa |
| Minimum Ultimate Tensile Strength | 490mpa |
| Max Ultimate Tensile Strength | 620mpa |
| Height | 10M |
|---|---|
| Pole Shape | 12 Sides |
| Minimum Yield Strength | 345 Mpa,or 460mpa |
| Load | 2.5KN Or More |
| Appearance | Tubular,triangular,angular,lattice |
| Height | 11.8 M |
|---|---|
| Usage | Electrical Power Tower |
| Minimum Yield Strength | 345 Mpa Or 460mpa |
| Load | 50KN |
| Thickness | 6mm Wall Thickness |
| Grade | Class Three |
|---|---|
| Application | 128kv Electric Distribution Power |
| Pole Connection | Welding Or Joint |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Surface Treatment | Galvanization |