| Product Name | 9m 11m 12m Steel Poles Galvanized Steel Pole With Bitumen With Cross Arms |
|---|---|
| Galvanization Standard | ASTM A123 |
| Certificate | ISO 9001 |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Product Name | Galvanized Steel Power Pole |
|---|---|
| Application | Tranmission Line |
| Design | Customized |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Product Name | Steel Utility Pole |
|---|---|
| Application | Power Transmission |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Dimension Torlance | +- 2% |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Product Name | Bitumen 220kv Steel Pipes Galvanized Steel Pole For Overheadline Project |
|---|---|
| Sides | Octagonal Hexagonal Odecagonal |
| Galvanization Standard | ASTM A123 |
| Certificate | ISO 9001 |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Type | Straight Pole, Tensile Pole, Turn Pole |
|---|---|
| Suit For | Electricity Distribution |
| Shape | Conoid, Multi-pyramidal, Columniform, Polygonal Or Conical |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Type | Straight Pole, Tensile Pole, Turn Pole |
|---|---|
| Suit For | Electricity Distribution |
| Shape | Conoid, Multi-pyramidal, Columniform, Polygonal Or Conical |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Product Name | Steel Utility Pole |
|---|---|
| Application | Power Transmission |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Galvanization Standard | ASTM A 123 |
| Material | Q345 |
| Product Name | 16m 20m 25m Galvanized Eleactrical Power Pole For 110kv Cables With Power Coating |
|---|---|
| Certificate | ISO9001 |
| Life Time | 50 Years |
| Tolerance | +/-2% |
| Material | Alloy |
| Material | Yield Strength Not Less Than 345mpa |
|---|---|
| Surface | Galvanization.average Coating Not Less Than 80um |
| Life Time | 50 Years |
| Torelance Of Dimenstion | +- 2% |
| Design Of Pole | Against Earthquake Of 8 Grade |
| Material Yield Stress | Not Less Than 450mpa |
|---|---|
| Rated Voltage | 69KV 138KV |
| Shape | Dodecagonal |
| Height | 12m |
| Breaking Load | 400dan 650dan 800dan |