| Height | 12m |
|---|---|
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanized Powder Paiting |
| Thickness | 3mm |
| Optical Assembly Of Lighting Fixture | IP 65 |
| Torelance Of Dimenstion | +- 2% |
| Product Name | Steel Utility Poles |
|---|---|
| Application | Electrical Power Transmission |
| Thickness | 1 Mm To 36mm |
| Certificate | ISO9001/BV/ |
| Power Capacity | 10kV To 220kV |
| Style | Hot Dip Galvanized |
|---|---|
| Type | Straight Pole, Tensile Pole, Turn Pole |
| Power | 10kv~550kv |
| Tolance Of Dimenstion | +-2% |
| Shape | Conoid ,multi-pyramidal,columniform,polygonal Or Conical |
| Power | 10kv~550kv |
|---|---|
| Torlance Of Dimenstion | +-2% |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Suit For | Electricity Distribution |
| Type | Straight Pole, Tensile Pole, Turn Pole |
|---|---|
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanized |
| Design Load In Kg | 300~1000kg Applicated To 50cm From The Top Pole |
| Wind Speed | 160km/h, 30m/s |
| Suit For | Electricity Distribution |
| Product Name | Steel Utility Poles |
|---|---|
| Application | Electrical Power Transmission |
| Torlance Of Dimenstion | +-2% |
| Certificate | ISO9001/BV/ |
| Power Capacity | 10kV To 220kV |
| Product Name | Electrical Steel Utility Poles |
|---|---|
| Application | Electrical Power Transmission |
| Thickness | 1 Mm To 36mm |
| Power Capacity | 10kV To 220kV |
| Surface Treatment | Galvanization |
| Name | 90FT 100FT 105FT Galvanized Metal Pole With Best Quality And Factory Price |
|---|---|
| Design | 90FT 100FT 105FT |
| Height | 90FT 100FT 105FT |
| Thickenss | 3-20mm |
| Design Load | 12-40KN |
| Type | 138KV GR65 4mm Thickness 50ft Electirc Steel Pole For Transmission |
|---|---|
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanized |
| Torelance Of Dimenstion | +- 2% |
| Wind Speed | 160km/h, 30m/s |
| Material | Gr65 |
| Type | 18m Steel Utility Pole Power Line Pole For 33kv Transmission Line Steel Pole Tower |
|---|---|
| Suit For | Electriccity Distribution |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanized |
| Design Of Pole | Against Earthquake Of 8 Grade |
| Torelance Of Dimenstion | +- 2% |