| Type | 132KV Metal Transmission Line Electrical Power Poles For Steel Tower Distribution Pole |
|---|---|
| Color | Any |
| Certificate | ISO 9001 |
| Life Time | 50 Years |
| Warrenty | 15 Years |
| Type | Straight Pole, Tensile Pole,turn Pole |
|---|---|
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Power | 10kv~550kv |
| Design Of Pole | Against Earthquake Of 8 Grade |
| Wind Speed | 160km/h, 30m/s |
| Standard | ISO 9001 |
|---|---|
| Wind Speed | 160km/h, 30m/s |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Product Name | Transmission And Distribution Electrical Power Utility Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Application | Power Transmission |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Galvanization Standard | ASTM A 123 |
| Type | Straight Pole, Tensile Pole, Turn Pole |
|---|---|
| Treatment | Galvanization |
| Wind Speed | 44m/s |
| Torlance Of Dimenstion | +- 2% |
| Safty Factor | 1.8 |
| MATERIAL | Q235 Q345 Q460 |
|---|---|
| COLOR | CUSTOMIZED |
| PORT | SHANGHAI ALWAYS |
| LIFETIME | 50 YEARS |
| HEIGHT | 10-80FT |
| Type | 43m Steel Utility Poles Electric Pole Accessories Round Tapered Galvanized Electric Power Pole For Overhead Line |
|---|---|
| Color | Custom |
| Power | 10 KV ~550 KV |
| Life Time | 50 Years |
| Warrenty | 15 Years |
| Product Name | Multisided Electrical Power Pole |
|---|---|
| Application | Power Transmission |
| Standard | ISO |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Galvanization Standard | ASTM A 123 |
| Pole Shape | Conical,Octagonal,Round |
|---|---|
| Thickness | 2.5mm,2.75mm,3mm |
| Height | 8M To 25M |
| Voltage | 10kv,33kv,69kv,110kv,132kv,220kv,400kv |
| Application | 10kv-220kv Transmission Line |
| Product Name | Electric Power Pole |
|---|---|
| Design | Customized |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Galvanization Standard | ASTM A 123 |