| Type | Galvanization |
|---|---|
| Power | 10kv~550kv |
| Design Of Pole | Against Earthquake Of 8 Grade |
| Wind Speed | 160km/h, 30m/s |
| Suit For | Electricity Distribution |
| Name | 12m 800daN 1600daN Direct Burial Electric Steel Pole Monopole |
|---|---|
| Design | 11.9m-one Section 12m-two Section |
| Height | 12m |
| Thickenss | 3mm |
| Design Load | 800daN 1600daN |
| Name | 9.4m 11.6m 13.8m 693.23daN Electric Steel Pole Factory Price |
|---|---|
| Design | 9.4m 11.6m 13.8m 693.23daN |
| Height | 9.4m 11.6m 13.8m |
| Thickenss | 3mm |
| Design Load | 693dan |
| Name | 12m Africa Untility Poles Galvanized Steel Poles With 3 Levels Of Arms |
|---|---|
| Design | 12m Africa Untility Poles |
| Height | 12m |
| Thickenss | 3mm |
| Design Load | 150 250 450 500kg |
| Name | 10m-200dan 12m-200dan Togo Electric Steel Pole Factory Price |
|---|---|
| Design | 10m-200dan 12m-200dan Togo |
| Height | 10m 12m |
| Thickenss | 3mm |
| Design Load | 200dan |
| Name | 70FT 2cections 2000kg Philippines NGCP Standard Electric Steel Poles Column |
|---|---|
| Height | 70FT |
| Thickenss | 5mm |
| Design Load | 2000kg |
| Port | Always Shanghai |
| Material | Gr.65 |
|---|---|
| Surface Treatment | Hot Hip Galvanization |
| Galvanization Standard | ASTMA123 |
| Welding Standard | AWS D.1.1 |
| Shape | 8side |
| Transmisson Line | 69kv |
|---|---|
| Usage | Power Distribution Transmission Line |
| Minimum Yield Strength | 460 Mpa |
| Height | 30FT |
| Appearance | Tubular,triangular,angular,lattice |
| Transmisson Line | 69kv |
|---|---|
| Usage | High Voltage Transmission Lines |
| Minimum Yield Strength | 345 Mpa |
| Height | 30FT |
| Appearance | Tubular,triangular,angular,lattice |
| Product Name | Small Floor Area Transmission Galvanized Steel Pole With Hot Dip Galvanized |
|---|---|
| Height | 11.8m |
| Certificate | ISO 9001 |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |