| Height | 14M |
|---|---|
| Voltage | 110KV |
| Minimum Yield Strength | 345 Mpa Or 460mpa |
| Load | 5KN Or 2.5KN |
| Appearance | Tubular,triangular,angular,lattice |
| Height | 16 M |
|---|---|
| Voltage | 132 KV |
| Minimum Yield Strength | 345 Mpa Or 460mpa |
| Load | 10KN |
| Thickness | 4mm Wall Thickness |
| Height | 20M |
|---|---|
| Voltage | 132 KV |
| Minimum Yield Strength | 345 Mpa Or 460mpa |
| Load | 16 KN |
| Thickness | 4mm Wall Thickness |
| Height | 11.8 M |
|---|---|
| Usage | Electrical Power Tower |
| Minimum Yield Strength | 345 Mpa Or 460mpa |
| Load | 50KN |
| Thickness | 6mm Wall Thickness |
| Height | 7 M |
|---|---|
| Shape | Conical |
| Minimum Yield Strength | 460mpa |
| Usage | Low Voltage Electric Power Transmission |
| Thickness | 2.75mm |
| Class | Class One |
|---|---|
| Application | 69kv Electrci Power Transmission |
| Pole Seal | Steel Top Plate Welding |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Surface Treatment | Galvanization |
| Height | 13m |
|---|---|
| Depth Height | 2m |
| Surface Under Ground | Bitumen |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Surface Treatment | Galvanization |
| Code | Electric Power Pole |
|---|---|
| Grade | Class One |
| Height | 60ft |
| Voltage | 10kv To 400kv |
| Product Function | Transmission Line |
| Class | Class A Or B |
|---|---|
| Application | Electric Power Transmission |
| Pole Seal | Steel Top Plate Welding |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Surface Treatment | Galvanization |
| Height | 7 M |
|---|---|
| Shape | Conical |
| Minimum Yield Strength | 460mpa |
| Usage | Low Voltage Electric Power Transmission |
| Thickness | 2.75mm |