| Product Name | 6.5 Length 11m Cross Arm Galvanized Traffic Light Pole With Lights |
|---|---|
| Colar | Any |
| Anchor Bolts | Customization Available |
| Warranty | 20 Years |
| Baseplate | 600*600*20mm |
| Product Name | Street Light Poles |
|---|---|
| Height | 6M To 15M |
| Light Type | LED Or HPS |
| Arm Type | Single Or Double Arm |
| Wall Thickness | 2.5mm To 20mm |
| Product Name | Street Light Poles |
|---|---|
| Height | 6M To 15M |
| Light Type | LED Or HPS |
| Arm Type | Single Or Double Arm |
| Wall Thickness | 2.5mm To 20mm |
| Product Name | 6500mm Height Galvanized Traffic Light Pole Columns Single Bracket For Horizontal Mounting |
|---|---|
| Colar | Any |
| Anchor Bolts | Customization Available |
| Warranty | 20 Years |
| Baseplate | 600*600*20mm |
| Product Name | Hot Dip Galvanized 6.5m Standard Traffic Light Pole With 11m Single Arm For Traffic Road |
|---|---|
| Style | As Per Customer Request |
| Certificate | ISO 9001 |
| Warranty | 25 Years |
| Baseplate | 600*600*20mm |
| Product Name | Traffic Light Pole |
|---|---|
| Colar | Any |
| Anchor Bolts | Customization Available |
| Warranty | 20 Years |
| Suit For | Highway / Roadway |
| Product Name | 10m 15m Tapered Galvanised Steel Pole For Electrical Power Transmission Poles |
|---|---|
| Galvanization Standard | ASTM A123 |
| Certificate | ISO 9001 |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Tolerance | +/-2% |
|---|---|
| Product Name | 12M Highway Polygonal Street Light Poles Single Arm Outdoor Pole Square |
| Color Variable | Any Color |
| Payment Terms | T/T ,L/C |
| Application | Road,highway,street,square |
| Product Name | Custom Roadway 12m Galvanized Highway Light Pole 20 Years Warranty |
|---|---|
| Colar | Any |
| Anchor Bolts | Customization Available |
| Warranty | 20 Years |
| Baseplate | 600*600*20mm |
| Optical Assembly Of Lighting Fixture | IP 65 |
|---|---|
| Lamp Power | 400w |
| Shape | Round |
| Design Of Pole | Against Earthquake Of 8 Grade |
| Wind Speed | 30m/s |