| Product Name | 6.5 Length Steel Poles Galvanized Driveway Traffic Light Poles With 9m Cross Arm |
|---|---|
| Colar | Any |
| Anchor Bolts | Customization Available |
| Warranty | 20 Years |
| Baseplate | 600*600*20mm |
| Product Name | Durable 8m Standard Traffic Light Pole With Double Arm / Single Arm |
|---|---|
| Style | As Per Customer Request |
| Certificate | ISO 9001 |
| Warranty | 25 Years |
| Baseplate | 600*600*20mm |
| Power | 10kv~550kv |
|---|---|
| Wind Speed | 160km/h, 30m/s |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Product Name | 9m Traffic Light Pole Durable Single Arm Signal Road Light Pole With Anchor Bolts |
|---|---|
| Style | As Per Customer Request |
| Certificate | ISO 9001 |
| Warranty | 25 Years |
| Baseplate | 600*600*20mm |
| Product Name | 6.5m Standard Poles Professional Traffic Light Pole For LED Traffic Signs Road Lighting Pole |
|---|---|
| Style | As Per Customer Request |
| Certificate | ISO 9001 |
| Warranty | 25 Years |
| Baseplate | 600*600*20mm |
| Product Name | 8.55m Traffic Light Pole Single Arm Signal Road Light Pole Connected By Flange |
|---|---|
| Style | As Per Customer Request |
| Certificate | ISO 9001 |
| Warranty | 25 Years |
| Baseplate | 600*600*20mm |
| Product Name | 6.5M Traffic Light Pole Durable Single Arm Signal Road Light Pole With Anchor Bolts |
|---|---|
| Style | As Per Customer Request |
| Certificate | ISO 9001 |
| Warranty | 25 Years |
| Baseplate | 600*600*20mm |
| Product Name | 6m Traffic Light Pole Durable Single Arm Signal Road Light Pole With Anchor Bolts |
|---|---|
| Style | As Per Customer Request |
| Certificate | ISO 9001 |
| Warranty | 25 Years |
| Baseplate | 600*600*20mm |
| Product Name | 6m Traffic Light Pole 11m Galvanised Double Single Arm Signal Road Light Pole |
|---|---|
| Style | As Per Customer Request |
| Certificate | ISO 9001 |
| Warranty | 25 Years |
| Baseplate | 600*600*20mm |
| Welding | AWS D1.1 |
|---|---|
| Material | Gr65 |
| Delivery | 30-45 Days |
| Supply Ability | 1500pcs Per Week |
| Brand Name | MilkyWay |