| MATERIAL | 235 |
|---|---|
| APPLICATION | Electricity Distribution |
| THICKNESS | 2.5-10MM |
| SHAPE | POLYGON |
| GALVANIZATION | ASTM A123,average Coationg Not Less Than 85um |
| MATERIAL | 235 |
|---|---|
| APPLICATION | Electricity Distribution |
| THICKNESS | 2.5-10MM |
| SHAPE | POLYGON |
| GALVANIZATION | ASTM A123,average Coationg Not Less Than 85um |
| Material | Q345 |
|---|---|
| Height | 8m |
| Electroshock Resistant Protective Grade | Grade Ⅰ |
| The Casing Anti-corrosion Performance | Class Ⅱ |
| Working Atmosphere Of Lighting Fixture | -35 °C~+45 °C |
| Products | Sealing-in Outdoor Led Display Galvanized Steel High Mast Pole For Airport Lighting |
|---|---|
| Input Voltage(V) | 220V |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization Powder Painting |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 9,000pcs Per Month |
| Origin Of Place | Jiangsu Wuxi |
|---|---|
| Material | Q345 Q235 GR65 |
| Color | As Per Customs‘ Requestments |
| Height | 10m 15m 20m 25m 30m |
| Shape | Round,octagonal,polygon |
| Application | HIGHWAY |
|---|---|
| Optical Assembly Of Lighting Fixture | IP65 |
| Lamp Power | 20-400w |
| Cerfication | ISO9001:2015 |
| Warrenty | 15 Years |
| MATERIAL | Average Coating Not Less Than 345mpa |
|---|---|
| LIFETIME | 50 YEARS |
| WELDING | AWSD1.1,penetration Rate 100% |
| SURFACE TREATMENT | HOT DIP GALVANIZATION |
| SHAPE | Conoid ,Multi-pyramidal, Columniform , Polygonal Or Conical |
| MATERIAL | S355JR |
|---|---|
| APPLICATION | Electricity Distribution |
| THICKNESS | 2.5-10MM |
| SHAPE | POLYGON |
| GALVANIZATION | ASTM A123,average Coationg Not Less Than 85um |
| Product Name | High Mast Pole |
|---|---|
| Application | Airport Lighting |
| Wind Speed | 33m/s |
| Galvanization Thickness | Average 86μm |
| Thickness | 1 Mm To 30 Mm |
| Application | HIGHWAY |
|---|---|
| Optical Assembly Of Lighting Fixture | IP65 |
| Lamp Power | 20-400w |
| Cerfication | ISO9001:2015 |
| Warrenty | 15 Years |