| Product Name | ASTM A123 69KV 30kM Octagonal Galvanized Steel Pole Steel Transmission Poles |
|---|---|
| Galvanization Standard | ASTM A123 |
| Certificate | ISO 9001 |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Product Name | Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Application | Tranmission Line |
| Design | Single Circuit |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization,bitumen |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Product Name | Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Application | Distribution Line |
| Design | Customized |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization Painting |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Product Name | Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Application | Distribution Line |
| Design | Customized |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization Painting |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Product Name | Slip Joint Or Flange Connected 110 KV 220 KV Hot Dip Galvanized Electric Poles Power Poles |
|---|---|
| Galvanization Standard | ASTM A123 |
| Certificate | ISO 9001 |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Product Name | Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Application | Road Lighting |
| Design | Customized |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization Powder Painting |
| Dimension Torlance | +- 2% |
| Product Name | Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Design | Customized |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization Powder Painting |
| Galvanization Standard | ASTM A 123 |
| Material | Q235 |
| Product Name | Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Galvanization Standard | ASTM A 123 |
| Life Time | 50 Years |
| Wind Speed | 30m/s |
| Warranty | 15 Years |
| Product Name | Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Wind Speed | 30m/s |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Material | Q345 |
| Lift Time | 15 Years |
| Product Name | Welding Tapered 33M Poles Galvanized Steel Pole With Powder Paint |
|---|---|
| Height | 5-35m |
| Certificate | ISO 9001 |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |