| Item Name | Galvanized 30M High Mast Pole |
|---|---|
| Type | Rasing System Or Ladder Type |
| Height | 30M |
| Light Arrangement | Round Type Or Suqare Type |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Item Name | 20m High Mast Pole |
|---|---|
| Accessories | Rasing System |
| Lifting Weight | 100kg-300kg |
| Top Surface | Head Frame Type |
| Surface Finished | Powder Coating |
| Product Name | 15m Powder Coated High Mast Pole With Fixed Ladder For Park Lighting |
|---|---|
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Height | From 20m To 50m |
| Light Extension | Up To 30000 ㎡ |
| Height | 14 M |
|---|---|
| Material | S355JR |
| Accessories | Climbing Ladder |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Surface Treatment | Galvanization |
| Item Name | 45M Height HPS High Mast Light Pole |
|---|---|
| Light Quantity | 64 Lights |
| Headframe | Typical Headframe |
| Pole Shape | Conical |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Item Name | 45M High Mast Pole |
|---|---|
| Accessories | 300kg Rasing System |
| Light Weight | 15kg Each Light |
| Top Surface | Head Frame Type |
| Surface Finished | Powder Coating |
| Product Name | Steel Tubular Pole |
|---|---|
| Welding Standard | AWSD 1.1 |
| Material | Q235 |
| Flange Size | 450mm |
| Wall Thickness | 3mm |
| Product Name | Galvanized Steel Power Pole |
|---|---|
| Application | Tranmission Line |
| Design | Customized |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Welding Standard | BS 5135 |
| Suit For | Electricity Distribution |
|---|---|
| Power | 10kv~550kv |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Design Of Pole | Against Earthquake Of 8 Grade |
| Torelance Of Dimenstion | +- 2% |
| Arm | Cross Arm |
|---|---|
| Mounted Type | Burial Or Flange |
| Load Weight | Customized |
| Material | Q345,Q235,GR50 |
| Surface Treatment | Galvanization,bitumen |