| Item Name | 12sides High Mast Pole |
|---|---|
| Pole Shape | 12 Sides |
| Light Quantity | 8 Lights |
| Usage | Stadium Lighting |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Item Name | 30M High Mast Pole |
|---|---|
| Pole Shape | Multisided |
| Light Quantity | 24 Lights |
| Light Arrangement | Square |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Item Name | 20M High Mast Pole |
|---|---|
| Section | Three Sections |
| Section Thickness | 4mm,6mm,8mm Or Custom Design |
| Light Arrangement | Round |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Item Name | 22M High Mast Pole |
|---|---|
| Section | One To Four Sections |
| Section Thickness | 4mm,6mm,8mm Or Custom Design |
| Pole Typement | Platform With Protection |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Item Name | 25M High Mast Pole |
|---|---|
| Section | One To Four Sections |
| Section Thickness | 4mm,6mm,8mm Or Custom Design |
| Top Surface | Head Frame Type |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Material | Q345, Q235 |
|---|---|
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanized |
| Torlance Of Dimension | +-2% |
| Lift Time | 50 Years |
| Warranty | 15 Years |
| Load | 5000Kg |
|---|---|
| Height | 21M |
| Thickness | 6mm |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Galvanization Standard | ASTM A 123 |
| Product Name | Electrical Steel Utility Poles |
|---|---|
| Application | Electrical Power Transmission |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Shape | Polygonal |
| Waranty Time | 15 Years |
| Class | Class A Or B |
|---|---|
| Application | Electric Power Transmission |
| Pole Seal | Steel Top Plate Welding |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Surface Treatment | Galvanization |
| Product Name | Galvanized Steel Power Pole |
|---|---|
| Application | Tranmission Line |
| Design | Customized |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Welding Standard | AWS D1.1 |