| Product Name | Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Application | Distribution Power Line |
| Design | Customized |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Galvanization Thickness | Average Not Less Than 86um |
| Product Name | Galvanized Steel Power Pole |
|---|---|
| Application | Power Line |
| Thickness | 1 Mm To 36mm |
| Tolerance Of The Dimension | +-2% |
| Life Time | 50 Years |
| Product Name | Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Application | Tranmission Line |
| Design | Customized |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Power | 10kv |
|---|---|
| Wind Speed | 160km/h |
| Thickness | 4mm |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Height | 35ft |
|---|---|
| Arm Type | Single Arm |
| Minimum Yield Strength | 345 Mpa |
| Voltage | 110kv |
| Appearance | Tubular,triangular,angular,lattice |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanized |
|---|---|
| Type | Straight Pole, Tensile Pole, Turn Pole |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Power | 10kv~550kv |
| Suit For | Electricity Distribution |
| Height | 21M |
|---|---|
| Material | S355JR |
| Accessories | Climbing Ladder |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Surface Treatment | Galvanization |
| Type | Straight Pole, Tensile Pole, Turn Pole |
|---|---|
| Suit For | Electricity Distribution |
| Shape | Conoid, Multi-pyramidal, Columniform, Polygonal Or Conical |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Power | 10kv |
|---|---|
| Wind Speed | 160km/h |
| Thickness | 4mm |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Product Name | 27.5m Columniform Galvanized Steel Pole For Transmission Line |
|---|---|
| Application | Power Transmission |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Galvanization Standard | ASTM A 123 |