| Material | Q235 Q345 GR65 SS400 |
|---|---|
| Wind Speed | 35m/s |
| Origin Of Place | Yixing |
| Type | Burial |
| Surface Treament | Hot Dip Galvanization |
| Material | Steel,GR65,With Miminum Yield Strength 460mpa |
|---|---|
| Application | Electric Power Transmission And Distribution |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanized,Hot-dip-galvanized Following ASTM123 |
| Color | Customer Request |
| Height | By Client Required |
| Type | NGCP Steel Poles 80ft And 90ft Electric Pole Steel Utility Pole |
|---|---|
| Shape | Round,Conical |
| Payment Terms | T/T,L/C |
| Thickness | 2.5mm-16mm |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Type | NGCP Steel Poles 80ft And 90ft Electric Pole Steel Utility Pole |
|---|---|
| Shape | Round,Conical |
| Payment Terms | T/T,L/C |
| Thickness | 2.5mm-16mm |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Product Name | Steel Power Pole |
|---|---|
| Application | Distribution Line |
| Material | S355JR= ASTM A572 Gr50 |
| Minimum Yield Strength | 345 Mpa |
| Max Ultimate Tensile Strength | 620 Mpa |
| Material | Steel,GR65,With Miminum Yield Strength 460mpa |
|---|---|
| Application | Electric Power Transmission And Distribution |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanized,Hot-dip-galvanized Following ASTM123 |
| Color | Customer Request |
| Height | By Client Required |
| Type | NGCP Steel Poles 80ft And 90ft Electric Pole Steel Utility Pole |
|---|---|
| Shape | Round,Conical |
| Payment Terms | T/T,L/C |
| Thickness | 2.5mm-16mm |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Style | Galvanized |
|---|---|
| Torlance Of Dimenstion | +-2% |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Wind Speed | 160km/h, 30m/s |
| Suit For | Electricity Distribution |
| Product Name | Steel Utility Pole |
|---|---|
| Application | Electrical Power Transmission |
| Standard | ISO9001-2008 |
| Welding Standard | AWSD 1.1 |
| Surface Treatment | Galvanization |
| Material | Steel,GR65,With Miminum Yield Strength 460mpa |
|---|---|
| Application | Electric Power Transmission And Distribution |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanized,Hot-dip-galvanized Following ASTM123 |
| Color | Customer Request |
| Height | By Client Required |