| Welding | AWS D1.1 |
|---|---|
| Surface Treatment | Galvanization |
| Shape | Polygonal/round |
| Optical Assembly Of Lighting Fixture | IP65 |
| Wind Speed | 30m/s |
| Product Name | Round 4m 6m Q345 Steel Pole Traffic Light Pole With Cross Arm |
|---|---|
| Style | As Per Customer Request |
| Certificate | ISO 9001 |
| Warranty | 20 Years |
| Baseplate | 600*600*20mm |
| Product Name | Hot Outdoor Automatic Traffic Light Pole With Traffic Light Signal |
|---|---|
| Style | As Per Customer Request |
| Certificate | ISO 9001 |
| Warranty | 25 Years |
| Baseplate | 600*600*20mm |
| Product Name | Double Arm Or Single Arm Signal Traffic Light Pole With Traffic System |
|---|---|
| Style | As Per Customer Request |
| Certificate | ISO 9001 |
| Warranty | 25 Years |
| Baseplate | 600*600*20mm |
| Product Name | Durable Double Arm / Single Arm Signal Traffic Light Pole With Anchor Bolts |
|---|---|
| Style | As Per Customer Request |
| Certificate | ISO 9001 |
| Warranty | 25 Years |
| Baseplate | 600*600*20mm |
| Product Name | 6m 12m Length Q345 Traffic Light Pole For Traffic Signal System |
|---|---|
| Colar | Any |
| Anchor Bolts | Customization Available |
| Warranty | 20 Years |
| Baseplate | 600*600*20mm |
| Feature | 20-90ft |
|---|---|
| Application | Electrical Power Transmission |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Thickness | 1-30mm |
| Protective Level | IP65 |
| Material | Yield Strength Not Less Than 235mpa |
|---|---|
| Wind Speed | 35m/s |
| Origin Of Place | Yixing |
| Type | Flange |
| Surface Treament | Hot Dip Galvanization |
| MATERIAL | S355JR |
|---|---|
| APPLICATION | ELECTRICITY DISTRIBUTION |
| THICKNESS | 2.5-10MM |
| SHAPE | POLYGON |
| GALVANIZATION | ASTM A123,average Coationg Not Less Than 85um |
| Suit For | Electricity Distribution |
|---|---|
| Power | 10kv~550kv |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Design Of Pole | Against Earthquake Of 8 Grade |
| Torelance Of Dimenstion | +- 2% |