| Product Name | 33kv Transmission Line Steel Pole Tower & Power Transmission Poles |
|---|---|
| Galvanization Standard | Average Not Less Than 86um |
| Certificate | ISO BV |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Product Name | Power Transmission Pole |
|---|---|
| Shape | Octagonal |
| Package | Nude |
| Torlance Of Dimenstion | +-2% |
| Thickness | 5mm |
| Type | Galvanization |
|---|---|
| Style | Hot Dip Galvanized |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Design Of Pole | Against Earthquake Of 8 Grade |
| Torelance Of Dimenstion | +- 2% |
| Product Name | Galvanized 9M 10M 11M Electric Steel Utility Power Pole |
|---|---|
| Application | Distribution Line |
| Material | SteelQ235,Q345 |
| Minimum Yield Strength | 355 Mpa |
| Max Ultimate Tensile Strength | 620 Mpa |
| Product Name | 12m Hot Dip Galvanization,double Circuit Steel Power Pole For Electrical Transmission |
|---|---|
| Application | Distribution Line |
| Material | SteelQ235,Q345 |
| Minimum Yield Strength | 355 Mpa |
| Max Ultimate Tensile Strength | 620 Mpa |
| Product Name | Steel Utility Poles |
|---|---|
| Application | Electrical Power Transmission |
| Thickness | 1 Mm To 36mm |
| Certificate | ISO9001/BV/ |
| Power Capacity | 10kV To 220kV |
| Product Name | 220kV Steel Pole For Electrical Power Transmission And Distribution |
|---|---|
| Application | Electrical Power Distribution |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Wall Thickness | 1-36mm |
| Waranty Time | 15 Years |
| Product Name | Steel Utility Poles |
|---|---|
| Application | Electrical Power Transmission |
| Thickness | 1 Mm To 36mm |
| Certificate | ISO9001/BV/ |
| Power Capacity | 10kV To 220kV |
| Power | 10kv~550kv |
|---|---|
| Torlance Of Dimenstion | +-2% |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Suit For | Electricity Distribution |
| Power | 10kv~550kv |
|---|---|
| Torlance Of Dimenstion | +-2% |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Suit For | Electricity Distribution |