| Type | Galvanization |
|---|---|
| Weight | 75 Kg |
| Product Function | Transmission Line |
| Warrenty | 30 Years |
| Accessories | Climb,earth Rod,insulators |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
|---|---|
| Torlance Of Dimenstion | +-2% |
| Shape | Conoid,multi-pyramidal,columniform,poly |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Light Extension | Up To 30000㎡ |
| Tolerance | +/-2% |
|---|---|
| Application | Airport Lighting |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization Powder Painting |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 9,000pcs Per Month |
| Product Name | Electric Power Pole |
|---|---|
| Application | Power Transmission |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Galvanization Standard | ASTM A 123 |
| Type | Standard NEA Galvanized Steel Poles For 13.8kV 69kV Distribution Lines From 25FT To 40 Ft |
|---|---|
| Shape | Round,Conical |
| Payment Terms | T/T,L/C |
| Thickness | 2.5mm-16mm |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Product Name | High Mast Pole |
|---|---|
| Application | Plaza Lighting |
| Wind Speed | 160km/h |
| Galvanization Thickness | Average 86μm |
| Lamp Luminous Flux(lm) | 100 |
| Product Name | Distribution 35FT 40FT 45FT Distribution Galvanized Steel Pole For Airport |
|---|---|
| Galvanization Standard | ASTM A123 |
| Certificate | ISO 9001 |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Type | S-500MC 11.88m-1100dan Galvanized Steel Poles Utility Pole With France Standard |
|---|---|
| Shape | Round,Conical |
| Payment Terms | T/T,L/C |
| Thickness | 2.5mm-16mm |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Style | Galvanized |
|---|---|
| Torlance Of Dimenstion | +-2% |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Wind Speed | 160km/h, 30m/s |
| Suit For | Electricity Distribution |
| Welding | AWS D1.1 |
|---|---|
| Material | Q345 |
| Delivery | 20-30 Days |
| Supply Ability | 2000pcs Per Week |
| Brand Name | MilkyWay |