| Product Name | Galvanized Steel Power Pole |
|---|---|
| Application | Power Transmission Line |
| Height | 3m-50m |
| Tolerance Of The Dimension | +-2% |
| Life Time | 50 Years |
| Material | Yield Strength Not Less Than 235mpa |
|---|---|
| Type | Flange Type |
| Height | 6m 7m 8m |
| Thickness | 4mm 3mm 2.75mm |
| Tolerance Of Dimension | +- 2% |
| Style | Galvanization |
|---|---|
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanized |
| Design Load In Kg | 300~ 1000 Kg Appliced To 50cm From The To Pole |
| Power | 10 KV ~550 KV |
| Torelance Of Dimenstion | +- 2% |
| Type | Straight Pole, Tensile Pole, Turn Pole |
|---|---|
| Suit For | Electricity Distribution |
| Shape | Conoid, Multi-pyramidal, Columniform, Polygonal Or Conical |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Standard | ISO 9001 |
| Product Name | 6.5m Standard Durable Double Arm / Single Arm Signal Traffic Light Pole LED Stop Lights Pole |
|---|---|
| Style | As Per Customer Request |
| Certificate | ISO 9001 |
| Warranty | 25 Years |
| Baseplate | 600*600*20mm |
| Type | Single Arm CCTV Steel Pole Electrical Power Pole Factory In China |
|---|---|
| Color | Any |
| Certificate | ISO 9001 |
| Life Time | 50 Years |
| Warrenty | 15 Years |
| Style | Hot Dip Galvanized |
|---|---|
| Wind Speed | 160km/h,30m/s |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Tolance Of Dimenstion | +-2% |
| Shape | Conoid ,multi-pyramidal,columniform,polygonal Or Conical |
| Design Of Pole | Against Earthquake Of 8 Grade |
|---|---|
| Power | 10kv~550kv |
| Shape | Conoid, Multi-pyramidal, Columniform, Polygonal Or Conical |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| MOQ | One Container Each Type |
|---|---|
| Shape | Octagonal |
| Price Term | EXW, FOB, CFR Or CIF |
| Tolerance | +/-2% |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Material | Q235 Q345 GR65 SS400 |
|---|---|
| Wind Speed | 35m/s |
| Origin Of Place | Yixing |
| Length | 35ft |
| Surface Treament | Hot Dip Galvanization |