| Product Name | Steel Power Pole |
|---|---|
| Application | Power Distribution |
| Material | Gr65 |
| Minimum Yield Strength | 460 Mpa |
| Max Ultimate Tensile Strength | 620 Mpa |
| Material | Q235 Q345 GR65 SS400 |
|---|---|
| Wind Speed | 35m/s |
| Origin Of Place | Yixing |
| Type | Burial |
| Surface Treament | Hot Dip Galvanization |
| Grade | Class Three |
|---|---|
| Application | 128kv Electric Distribution Power |
| Pole Connection | Welding Or Joint |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Surface Treatment | Galvanization |
| Height | 3m |
|---|---|
| Application | Expressway Traffic Light |
| Arm Length | 1500mm |
| Traffic Light | LED Or Customer Design |
| Surface Treatment | Galvanization |
| Height | 10m-25m |
|---|---|
| Material | Gr65 |
| Accessories | Climbing Ladder |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Surface Treatment | Galvanization Bitumen Powder Painting |
| Height | 10m-25m |
|---|---|
| Material | Gr65 Q345 |
| Accessories | Anchor Bolts Top Cap |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Surface Treatment | Galvanization Bitumen Powder Painting |
| Material | Q235 Q345 GR65 SS400 |
|---|---|
| Wind Speed | 35m/s |
| Origin Of Place | Yixing |
| Type | Burial |
| Surface Treament | Hot Dip Galvanization |
| Product Name | Steel Utility Pole |
|---|---|
| Application | Tranmission Line |
| Design | Customized |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Arm | Cross Arm |
|---|---|
| Mounted Type | Burial Or Flange |
| Load Weight | Customized |
| Material | Q345,Q235,GR50 |
| Surface Treatment | Galvanization And Powder Coating |
| Arm | Cross Arm |
|---|---|
| Mounted Type | Burial Or Flange |
| Load Weight | Customized |
| Material | Q345,Q235,GR50 |
| Surface Treatment | Galvanization,bitumen |