| Type | 12m Inspection Hot Dip Galvanized Steel Poles Utility Pole For Power Distribution |
|---|---|
| Shape | Round,Conical |
| Payment Terms | T/T,L/C |
| Thickness | 2.5mm-16mm |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Power | 10kv~550kv |
|---|---|
| Style | Galvanization |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Type | Straight Pole, Tensile Pole, Turn Pole |
| Suit For | Electricity Distribution |
| Type | 18m Gr65 Material Tower Hot Dip Galvanized Steel Utility Pole For 120kv Overheadline Project |
|---|---|
| Shape | Round,Conical |
| Material Grade | Q235,Q345,Gr65 |
| Thickness | 2.5mm-16mm |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Type | 10m 11m 11.9m Round Steel Utility Pole 5mm Thickness For Transmission Line |
|---|---|
| Shape | Round,Conical |
| Payment Terms | T/T,L/C |
| Thickness | 2.5mm-16mm |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Type | 11m Round Steel Utility Power Poles 5mm Thickness For Transmission Line |
|---|---|
| Shape | Round,Conical |
| Payment Terms | T/T,L/C |
| Thickness | 2.5mm-16mm |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Type | Galvanization |
|---|---|
| Style | Hot Dip Galvanized |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Design Of Pole | Against Earthquake Of 8 Grade |
| Torelance Of Dimenstion | +- 2% |
| Name | 9m 3.8mm Electric Malaysia Utility Power Pole With FRP |
|---|---|
| Design | 9m 3.8mm |
| Height | 12m |
| Thickenss | 3.8mm |
| Design Load | 150 250 450 500kg |
| Type | Gr65 138kv Hot Dip Galvanized Electric Power Poles For Transmission Line |
|---|---|
| Suit For | Electriccity Distribution |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanized |
| Material | Can Be Customized |
| Shape | Dodecagon |
| Product Name | Electrical Steel Utility Poles |
|---|---|
| Application | Electrical Power Transmission |
| Thickness | 1 Mm To 36mm |
| Power Capacity | 10kV To 220kV |
| Surface Treatment | Galvanization |
| Height | From 6m To 15m |
|---|---|
| Style | Hot Dip Galvanized |
| Standard | ISO9001 |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |