| Product Name | Electrical Power Pole |
|---|---|
| Power | 10 KV ~550 KV |
| Torlance Of The Dimenstion | +- 2% |
| Flange Size | 450mm |
| Certification | ISO9001 / BV / |
| Name | 20m 24m 27m 30mGalvanized Metal Pole With Best Quality And Factory Price |
|---|---|
| Design | 20m 24m 27m 30mGalvanized |
| Height | 20m 24m 27m 30m |
| Thickenss | 3-20mm |
| Design Load | 12-40KN |
| Name | 75FT 80FT NGCP TYPE E Galvanized Metal Pole , Transmission Line Poles Long Life |
|---|---|
| Design | 75FT 80FT |
| Height | 75FT 80FT |
| Thickenss | 3-20mm |
| Design Load | 12-40KN |
| Name | 90FT 100FT 105FT Galvanized Metal Pole With Best Quality And Factory Price |
|---|---|
| Design | 90FT 100FT 105FT |
| Height | 90FT 100FT 105FT |
| Thickenss | 3-20mm |
| Design Load | 12-40KN |
| Material | Q355 GR50 GR65 |
|---|---|
| Design | Against 8 Grade Of Earthquake |
| Height | 20-120ft |
| Thickenss | 1-30mm |
| Wind Speed | 160km/h |
| Power | 10kv~550kv |
|---|---|
| Wind Speed | 160km/h, 30m/s |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| MATERIAL | Yield Strength Not Less Than 345mpa |
|---|---|
| APPLICATION | ELECTRICITY DISTRIBUTION |
| THICKNESS | 2.5-10MM |
| SHAPE | POLYGON |
| GALVANIZATION | ASTM A123,average Coationg Not Less Than 85um |
| Power | 10kv~550kv |
|---|---|
| Type | Straight Pole, Tensile Pole, Turn Pole |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Wind Speed | 160km/h, 30m/s |
| Tolerance | +/-2% |
| Power | 10kv~550kv |
|---|---|
| Type | Straight Pole, Tensile Pole, Turn Pole |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Wind Speed | 160km/h, 30m/s |
| Tolerance | +/-2% |
| Name | 9.4m 11.6m 13.8m 693.23daN Electric Steel Pole Factory Price |
|---|---|
| Design | 9.4m 11.6m 13.8m 693.23daN |
| Height | 9.4m 11.6m 13.8m |
| Thickenss | 3mm |
| Design Load | 693dan |