| Product Name | 30m Outdoor Lighting Galvanized High Mast Light Pole For Football Stadium |
|---|---|
| Surface Treatment | Galvanization |
| Wind Speed | 30m/s |
| Wall Thickness | 6mm |
| Shape | Polygonal |
| Product Name | 65FT Electrical Power Galvanized Steel Pole Against 8 Grade Earthquake |
|---|---|
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Galvanization Standard | ASTM A123 |
| Certificate | ISO 9001 |
| Colar | Any |
| Product Name | Steel Utility Pole |
|---|---|
| Application | 33KV Electrical Power Distribution |
| Quality Control | ISO 9001 |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Surface Treatment | Galvanization |
| Product Name | 30m Outdoor Lighting Galvanized High Mast Light Pole For Football Stadium |
|---|---|
| Surface Treatment | Galvanization |
| Wind Speed | 30m/s |
| Wall Thickness | 6mm |
| Shape | Polygonal |
| Material | Yield Strength Not Less Than 345mpa |
|---|---|
| Height | 5m 6m |
| Electroshock Resistant Protective Grade | Grade Ⅰ |
| The Casing Anti-corrosion Performance | Class Ⅱ |
| Working Atmosphere Of Lighting Fixture | -35 °C~+45 °C |
| Product Name | Steel Tubular Pole |
|---|---|
| Application | Power Distribution |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanized Powder Painting |
| Galvanization Standard | ASTM A123 |
| Product Name | High Mast Pole |
|---|---|
| Application | Airport Lighting |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization Powder Painting |
| Material | Q345 |
| Colar | Any |
| Product Name | 35m Polygonal High Mast Pole Sports Center Lighting With Lifting System |
|---|---|
| Style | Hot Dip Galvanized |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Shape | Conoid,multi-pyramidal,columniform,poly |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Product Name | High Mast Pole |
|---|---|
| Application | Seaport Lighting |
| Standard | ISO |
| Gavanization Standard | ASTM A 123 |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Product Name | High Mast Pole |
|---|---|
| Application | Park Lighting |
| Standard | ISO |
| Gavanization Standard | ASTMA 123 |
| Wind Speed | 30m/s |