| Product Name | High Mast Light |
|---|---|
| Application | Telecommunication |
| Wind Speed | 160km/h |
| Galvanization Thickness | Average Not Less Than 86μm |
| Thickness | 6mm,8mm,10mm |
| Product Name | High Mast Light |
|---|---|
| Application | Telecommunication |
| Wind Speed | 160km/h |
| Galvanization Thickness | Average Not Less Than 86μm |
| Thickness | 6mm,8mm,10mm |
| Product Name | High Mast Tower |
|---|---|
| Application | Parking Lot Lighting |
| Torlance Of Dimenstion | +-0.02 |
| Galvanization Thickness | Average 86μm |
| Thickness | 1 Mm To 36 Mm |
| Product Name | High Mast Light |
|---|---|
| Application | Parking Lot Lighting |
| Wind Speed | 30m/s |
| Galvanization Thickness | Average 86μm |
| Thickness | 1 Mm To 30 Mm |
| Product Name | Mono Pole Tower |
|---|---|
| Material | Q345,Q235,Gr50 |
| Structures | Self-supporting Tower |
| Tower Type | Triangular Or Square |
| Welding Standard | AWS D 1.1 /BS EN 1011-1,BS EN 1011-2 |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
|---|---|
| Style | Galvanized |
| Suit For | Electricity Distribution |
| Torlance Of Dimenstion | +-2% |
| Power | 10kv~550kv |