| Product Name | Galvanized Steel Power Pole |
|---|---|
| Application | Power Line |
| Thickness | 1 Mm To 36mm |
| Tolerance Of The Dimension | +-2% |
| Life Time | 50 Years |
| Type | Standard NEA Galvanized Steel Poles For 13.8kV 69kV Distribution Lines From 25FT To 40 Ft |
|---|---|
| Shape | Round,Conical |
| Payment Terms | T/T,L/C |
| Thickness | 2.5mm-16mm |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Product Name | Galvanized Steel Power Pole |
|---|---|
| Application | Power Line |
| Thickness | 1 Mm To 36mm |
| Tolerance Of The Dimension | +-2% |
| Life Time | 50 Years |
| Type | 25FT 30FT 35FT 40FT Philippines NEA Standard Electric Pole Hot Dip Galvanizion |
|---|---|
| Style | Galvanization |
| Torlance Of Dimenstion | +- 2% |
| Suit For | Electricity Distribution |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Galvanization Standard | ASTM A 123 |
|---|---|
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanized |
| Design Load In Kg | 300~1000kg Applicated To 50cm From The Top Pole |
| Wind Speed | 160km/h, 30m/s |
| Suit For | Electricity Distribution |
| Name | 100ft Flange Type 3 Sections Galvanized Steel Pole With Climbing Rungs |
|---|---|
| Design | 100ft Flange Type 3 Sections |
| Height | 100FT |
| Thickenss | 6mm 8mm10mm |
| Design Load | The Multidirectional Stress |
| Product Name | Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Shape | Round |
| Power Capacity | 10kV - 220kV |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Material | Gr50 |
| Product Name | Steel Utility Pole |
|---|---|
| Application | Tranmission Line |
| Design | Customized |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Product Name | Electric Power Pole |
|---|---|
| Shape | Round |
| Power Capacity | 10kV To 220kV |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Material | Gr50 |
| Material | Q234 Q345 GR65 |
|---|---|
| Height | Customized Request |
| Certifition | BV |
| Thickness | 1mm-30mm |
| Shape | Octagonal |