| Material | Q235 Q345 GR65 SS400 |
|---|---|
| Wind Speed | 35m/s |
| Origin Of Place | Yixing |
| Type | Burial |
| Surface Treament | Hot Dip Galvanization |
| Material | Q235 Q345 |
|---|---|
| Height | 8-12m |
| Thickness | 1-30mm |
| Standard | ISO 9001:2015 |
| Length Of Per Section | Witnin 14m |
| Material | Q235 Q345 |
|---|---|
| Height | 8-12m |
| Thickness | 1-30mm |
| Standard | ISO 9001:2015 |
| Length Of Per Section | Witnin 14m |
| PRODUCT NAME | 10KV High Tolerance Capacity Steel Poles For Terminal Connections On High Voltage Side Of A Transformer |
|---|---|
| MATERIAL | Q235 Q345 Gr65 SS400 |
| Minimum Yield Strength | 345mpa |
| Minimum Ultimate Tensile Strength | 490mpa |
| Max Ultimate Tensile Strength | 620mpa |
| Material | Q345 |
|---|---|
| Thickness | 5mm |
| Height | 10m |
| Welding | AWS D1.1 |
| Treatment Surface | Hot Dip Galvanization |
| Material Yield Stress | Not Less Than 450mpa |
|---|---|
| Rated Voltage | 69KV 138KV |
| Shape | Dodecagonal |
| Height | 12m |
| Breaking Load | 400dan 650dan 800dan |
| Design Load In Kg | 300~1000kg Applicated To 50cm From The Top Pole |
|---|---|
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Power | 10kv~550kv |
| Torlance Of Dimenstion | +- 2% |
| Suit For | Electricity Distribution |
| Type | Straight Pole, Tensile Pole, Turn Pole |
|---|---|
| Wind Speed | 160km/h, 30m/s |
| Power | 10kv~550kv |
| Torlance Of Dimenstion | +- 2% |
| Suit For | Electricity Distribution |
| Thickness | 1mm To 30mm |
|---|---|
| Shape | Conoid, Multi-pyramidal,Columniform, Polygonal Or Conical |
| Power | 10kv~550kv |
| Suit For | Electricity Distribution |
| Wind Speed | 160km/h, 30m/s |
| Product Name | Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Shape | Polygonal Round |
| Power Capacity | 10kV - 220kV |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Thickness | 1 Mm To 36mm |