| Material | Q235 Q345 Yield Strength Not Less Than 235/345mpa |
|---|---|
| Color | Customised |
| Surface Treatment | Hot Hip Galvanization |
| Galvanization Standard | ASTMA123 |
| Welding Standard | AWS D.1.1 |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanized, Average Coating 85um |
|---|---|
| Protection Level | IP65 |
| Shape | Round, Polygonal |
| Size | 20-120ft |
| Material | Q345, Q235, GR65 |
| Product Name | Power Transmission Electrical Galvanized Steel Electric Pole In Philippines |
|---|---|
| Height | 16m |
| Certificate | ISO 9001 |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Product Name | Power Transmission Electrical Galvanized Steel Electric Pole In Philippines |
|---|---|
| Height | 16m |
| Certificate | ISO 9001 |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Thickness | 3.5mm Thickness |
|---|---|
| Plant Depth | 2.3m Underground |
| Minimum Yield Strength | 355 Mpa |
| Height | 16M |
| Appearance | Tubular,triangular,angular,lattice |
| Product Name | Galvanized Electrical Power Pole |
|---|---|
| Application | Electrical Power Distribution |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Wall Thickness | 1-36mm |
| Waranty Time | 15 Years |
| Product Name | Steel Utility Poles |
|---|---|
| Application | Electrical Power Transmission |
| Thickness | 1 Mm To 36mm |
| Certificate | ISO9001/BV/ |
| Power Capacity | 10kV To 220kV |
| Material | Steel,GR65,With Miminum Yield Strength 460mpa |
|---|---|
| Application | Electric Power Transmission And Distribution |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanized,Hot-dip-galvanized Following ASTM123 |
| Color | Customer Request |
| Height | By Client Required |
| Product Name | Galvanized Electrical Power Pole |
|---|---|
| Application | Electrical Power Distribution |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Wall Thickness | 1-36mm |
| Waranty Time | 15 Years |
| Product Name | Galvanized Electrical Power Pole |
|---|---|
| Application | Electrical Power Distribution |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Wall Thickness | 1-36mm |
| Waranty Time | 15 Years |