| Type | Straight Pole / Tensile Pole / Turn Pole |
|---|---|
| Style | Galvanization |
| Wind Speed | 160km/h, 30m/s |
| Torlance Of Dimenstion | +- 2% |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Product Name | Electric Power Pole |
|---|---|
| Application | Power Transmission |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization Power Coating |
| Galvanization Standard | ASTM A 123 |
| Standard | ISO |
| Type | Octagonal 11.9m Steel Poles Hot Dip Galvanized Electrical Power Pole With Arms For Africa |
|---|---|
| Color | Any |
| Certificate | ISO 9001 |
| Life Time | 50 Years |
| Warrenty | 15 Years |
| Type | 240kv Transmission Line Metal Poles 18m Electrical Power Pole For Steel Pole Tower |
|---|---|
| Color | Any |
| Certificate | ISO 9001 |
| Life Time | 50 Years |
| Warrenty | 15 Years |
| Product Name | Power Transmission Pole |
|---|---|
| Shape | Octagonal |
| Package | Nude |
| Torlance Of Dimenstion | +-2% |
| Thickness | 5mm |
| Type | Metal Tubular Power Utility Poles Electrical Power Pole For 33kv Transmission Line Steel Pole Tower |
|---|---|
| Welding | AWS D1.1 |
| Galvanization Standard | ASTM A123 |
| Color | Any |
| Certificate | ISO 9001 |
| Type | Straight Pole, Tensile Pole, Turn Pole |
|---|---|
| Treatment | Galvanization |
| Wind Speed | 44m/s |
| Torlance Of Dimenstion | +- 2% |
| Safty Factor | 1.8 |
| Type | 240kv Transmission Line Metal Poles 18m Electrical Power Pole For Steel Pole Tower |
|---|---|
| Color | Any |
| Certificate | ISO 9001 |
| Life Time | 50 Years |
| Warrenty | 15 Years |
| Product Name | Galvanized Power Pole, Q235 Steel 6m,10m,12m,15m 20m Electric Power Transmission Power Pole |
|---|---|
| Height | 10m |
| Certificate | ISO 9001 |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Type | Burial Type |
|---|---|
| Plant Depth | 1.8m Underground |
| Minimum Yield Strength | 355 Mpa |
| Height | 8m To 27m |
| Appearance | Tubular,triangular,angular,lattice |