| Product Name | Galvanized Electrical Power Pole |
|---|---|
| Application | Electrical Power Distribution |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Wall Thickness | 1-36mm |
| Waranty Time | 15 Years |
| Type | Straight Pole, Tensile Pole,turn Pole |
|---|---|
| Suit For | Electricity Distribution |
| Power | 10kv~550kv |
| Length Of Per Section | Within 14m Once Forming Without Slip Joint |
| Wind Speed | 160km/h, 30m/s |
| Power | 10kv~550kv |
|---|---|
| Wind Speed | 160km/h, 30m/s |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Height | 21M |
|---|---|
| Material | S355JR |
| Accessories | Climbing Ladder |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Surface Treatment | Galvanization |
| Type | Straight Pole, Tensile Pole, Turn Pole |
|---|---|
| Style | Galvanization |
| Wind Speed | 160km/h, 30m/s |
| Torlance Of Dimenstion | +- 2% |
| Suit For | Electricity Distribution |
| Product Name | Steel Utility Poles |
|---|---|
| Application | Electrical Power Transmission |
| Thickness | 1 Mm To 36mm |
| Certificate | ISO9001/BV/ |
| Power Capacity | 10kV To 220kV |
| Type | Straight Pole, Tensile Pole, Turn Pole |
|---|---|
| Style | Galvanization |
| Wind Speed | 160km/h, 30m/s |
| Torlance Of Dimenstion | +- 2% |
| Suit For | Electricity Distribution |
| Type | Galvanized Steel Poles 12m Steel Utility Pole For Power Distribution Equipment |
|---|---|
| Shape | Round,Conical |
| Payment Terms | T/T,L/C |
| Thickness | 2.5mm-16mm |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Product Name | Galvanized Steel Tension Pole |
|---|---|
| Application | Transmission Power Line |
| Thickness | 1 Mm To 36mm |
| Tolerance Of The Dimension | +-2% |
| Life Time | 50 Years |
| Design Load In Kg | 300~1000kg Applicated To 50cm From The Top Pole |
|---|---|
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Power | 10kv~550kv |
| Torlance Of Dimenstion | +- 2% |
| Suit For | Electricity Distribution |