| Name | 45FT 3mm Philippines NEA Standard Electric Galvanized Pole Steel Pole |
|---|---|
| Design | Two Section |
| Height | 45FT |
| Thickenss | 3mm |
| Design Load | 500kg |
| Name | 90ft Philippines NGCP Standard Electric Galvanized Pole Steel Pole |
|---|---|
| Design | Three Section |
| Height | 90FT |
| Thickenss | 8-10mm |
| Design Load | 2500kg |
| Name | 69KV 45FT 2 Segements Philippines NEA Standard Electric Galvanized Pole Steel Pole |
|---|---|
| Design | Two Segements |
| Height | 45FT |
| Thickenss | 3mm |
| Design Load | 500kg |
| Product Name | Electric Power Pole |
|---|---|
| Life Time | 50 Years |
| Design | Customized |
| Warrenty | 15 Years |
| Galvanization Standard | ASTM A 123 |
| Product Name | Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Application | Tranmission Line |
| Design | Customized |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Product Name | Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Application | Tranmission Line |
| Design | Customized |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Product Name | Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Application | Tranmission Line |
| Design | Customized |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Product Name | Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Application | Tranmission Line |
| Design | Customized |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Product Name | Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Application | Tranmission Line |
| Design | Customized |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Product Name | Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Application | Tranmission Line |
| Design | Customized |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Welding Standard | AWS D1.1 |