| Transmisson Line | 69kv |
|---|---|
| Accessories | Climb,earth Rod |
| Minimum Yield Strength | 345 Mpa |
| Standard | AWS D1.1 Welding |
| Appearance | Tubular,triangular,angular,lattice |
| Welding | AWS D1.1 |
|---|---|
| Material | Q345 |
| Delivery | 20-30 Days |
| Supply Ability | 2000pcs Per Week |
| Brand Name | MilkyWay |
| Welding | AWS D1.1 |
|---|---|
| Material | Q345 |
| Delivery | 20-30 Days |
| Supply Ability | 2000pcs Per Week |
| Brand Name | MilkyWay |
| Welding | AWS D1.1 |
|---|---|
| Material | Q345 |
| Delivery | 20-30 Days |
| Supply Ability | 2000pcs Per Week |
| Brand Name | MilkyWay |
| Product Name | Electric Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Application | Distribution Line |
| Material | SteelQ235,Q345 |
| Minimum Yield Strength | 355 Mpa |
| Max Ultimate Tensile Strength | 620 Mpa |
| Product Name | Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Application | Steel Transmission Line |
| Thickness | 1 Mm To 36mm |
| Tolerance Of The Dimension | +-2% |
| Life Time | 50 Years |
| Type | 133kv 30ft 35ft And 40ft Metal Steel Utility Pole Galvanized With Certification |
|---|---|
| Shape | Round,Conical |
| Payment Terms | T/T,L/C |
| Thickness | 2.5mm-16mm |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Name | 50ft 60ft 70ft 3T Style Tapered Steel Utility Pole Electric Power Pole For 69kv Transmission |
|---|---|
| Type | Round,Conical |
| Material | Q235,Q345,Gr65 |
| Thickness | 2.5mm-16mm |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Product Name | Steel Utility Poles |
|---|---|
| Application | Power Transmission Line |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanized |
| Power Capacity | 220kV |
| Product Name | Steel Utility Pole |
|---|---|
| Application | 33KV Electrical Power Distribution |
| Material | Gr50 |
| Thickness | 3mm |
| Surface Treatment | Galvanization,bitumen |