| MOQ | One Container Or Samples |
|---|---|
| Shape | Conoid, Multi-pyramidal, Columniform, Polygonal Or Conical |
| Power | 10kv~550kv |
| Price Term | EXW, FOB, CFR Or CIF |
| Tolerance | +/-2% |
| Power | 10kv |
|---|---|
| Wind Speed | 160km/h |
| Thickness | 4mm |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Power | 10kv |
|---|---|
| Wind Speed | 160km/h |
| Thickness | 4mm |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Type | Steel Tubular Pole |
|---|---|
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanized |
| Design Load In Kg | 300~1000kg |
| Wind Speed | 160km/h |
| Suit For | Electricity Distribution |
| Length Of Per Section | Within 14m Once Forming Without Slip Joint |
|---|---|
| Design Of Pole | Against Earthquake Of 8 Grade |
| Power | 10kv~550kv |
| Wind Speed | 160km/h, 30m/s |
| Tolerance | +/-2% |
| Name | 100ft Flange Type 3 Sections Galvanized Steel Pole With Climbing Rungs |
|---|---|
| Design | 100ft Flange Type 3 Sections |
| Height | 100FT |
| Thickenss | 6mm 8mm10mm |
| Design Load | The Multidirectional Stress |
| Power | 10kv~550kv |
|---|---|
| Torlance Of Dimenstion | +-2% |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Suit For | Electricity Distribution |
| Length Of Per Section | Within 14m Once Forming Without Slip Joint |
|---|---|
| Design Of Pole | Against Earthquake Of 8 Grade |
| Power | 10kv~550kv |
| Wind Speed | 160km/h, 30m/s |
| Tolerance | +/-2% |
| Name | 90FT Flange Type 3 Segements Steel Pole Galvanized Pole Monopole With Bitumen |
|---|---|
| Design | 90FT Flange Type 3 Segements |
| Height | 90FT |
| Thickenss | 6mm 8mm |
| Design Load | 2500dan |
| Name | 12m 500DAN 1000DAN 1600DAN ASTM A123 Galvanized Steel Pole , Commercial Poles |
|---|---|
| Design | 12m 500DAN 1000DAN 1600DAN ASTM A123 Galvanized Steel Pole |
| Height | 12m 500DAN 1000DAN 1600DAN |
| Thickenss | 3mm 4mm 5mm |
| Design Load | 500DAN 1000DAN 1600DAN |