| Type | 11.88m 1200dan Design Load Steel Utility Pole Electrical Equipment Electric Pole |
|---|---|
| Shape | Round,Conical |
| Payment Terms | T/T,L/C |
| Thickness | 2.5mm-16mm |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Height | 20-40m |
|---|---|
| Thickness | 1-30mm |
| Design | Against 8 Grade Of Earthquake |
| Color | White ,silver |
| Welding | AWS D1.1 |
| Height | 13m |
|---|---|
| Thickness | 1-30mm |
| Design | Against 8 Grade Of Earthquake |
| Color | White ,silver |
| Welding | AWS D1.1 |
| Material | Q235 Q345 Q420 |
|---|---|
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanized |
| Galvanization Standard | ASTM A123 |
| Welding Standard | AWS D.1.1 |
| Yield Stress | 450Mpa Min |
| Shape | Conoid ,multi-pyramidal,columniform,polygonal Or Conical |
|---|---|
| Type | Straight Pole, Tensile Pole, Turn Pole |
| Power | 10kv~550kv |
| Tolance Of Dimenstion | +-2% |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Thickness | 1mm To 30mm |
|---|---|
| Style | Galvanized |
| Power | 10kv~550kv |
| Torlance Of Dimenstion | +- 2% |
| Suit For | Electricity Distribution |
| Design Load In Kg | 300~1000kg Applicated To 50cm From The Top Pole |
|---|---|
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Power | 10kv~550kv |
| Torlance Of Dimenstion | +- 2% |
| Suit For | Electricity Distribution |
| Type | Straight Pole, Tensile Pole,turn Pole |
|---|---|
| Suit For | Electricity Distribution |
| Power | 10kv~550kv |
| Length Of Per Section | Within 14m Once Forming Without Slip Joint |
| Wind Speed | 160km/h, 30m/s |
| Type | Straight Pole, Tensile Pole, Turn Pole |
|---|---|
| Wind Speed | 160km/h, 30m/s |
| Power | 10kv~550kv |
| Torlance Of Dimenstion | +- 2% |
| Suit For | Electricity Distribution |
| Product Name | 132KV Electric Power Pole |
|---|---|
| Application | Power Transmission |
| Type | Straight Pole ,Tensile Pole ,Turn Pole |
| Design | Design Customized |
| Galvanization Standard | ASTM A 123 |