| Product Name | Galvanized Power Pole |
|---|---|
| Shape | Octagonal Or Round |
| Power Capacity | 10kV To 220kV |
| Joint Of Poles | Slip Joint |
| Warranty Time | 15 Years |
| Material | Q235 Q345 GR65 SS400 |
|---|---|
| Wind Speed | 35m/s |
| Origin Of Place | Yixing |
| Type | Burial |
| Surface Treament | Hot Dip Galvanization |
| Name | Hot Dip Galvanized Outdoor Lighting Pole For 69kv Transmission , 50ft 60ft 70ft |
|---|---|
| Type | Round,Conical |
| Material | Q235,Q345,Gr65 |
| Thickness | 2.5mm-16mm |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| Height | 13m |
|---|---|
| Thickness | 1-30mm |
| Design | Against 8 Grade Of Earthquake |
| Color | White ,silver |
| Welding | AWS D1.1 |
| Product Name | 60ft Galvanized Steel Tubular Utility Power Pole Power Galvanized Metal Telescopic Steel Pole |
|---|---|
| Power | 69KV |
| Material | GR50 |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Product Name | 60ft Galvanized Steel Tubular Utility Power Pole Power Galvanized Metal Telescopic Steel Pole |
|---|---|
| Power | 69KV |
| Material | GR50 |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| MATERIAL | Q345 |
|---|---|
| THICKNESS | 2.75MM |
| WELDING | AWS D1.1 |
| STANDARD | NEA |
| WARRENTY | 5 YEARS |
| Product Name | Electric Steel Pole |
|---|---|
| Power | 10KV-220KV |
| Material | Q345 |
| Minimum Yield Strength | 345 Mpa |
| Max Ultimate Tensile Strength | 620 Mpa |
| Product Name | Electric Steel Power Pole |
|---|---|
| Power | 110KV |
| Suit For | Power Transmission Line |
| Surface Treatment | Galvanization |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Product Name | Steel Utility Pole |
|---|---|
| Application | Tranmission Line |
| Design | Customized |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Welding Standard | AWS D1.1 |