| Material | Steel,GR65,With Miminum Yield Strength 460mpa |
|---|---|
| Application | Electric Power Transmission And Distribution |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanized,Hot-dip-galvanized Following ASTM123 |
| Color | Customer Request |
| Height | By Client Required |
| Material | Q345 |
|---|---|
| Thickness | 5mm |
| Height | 10m |
| Welding | AWS D1.1 |
| Treatment Surface | Hot Dip Galvanization |
| MATERIAL | Q235 Q345 |
|---|---|
| LIFETIME | 50 YEARS |
| WELDING | AWSD1.1 |
| SURFACE TREATMENT | HOT DIP GALVANIZATION |
| SHAPE | Conoid ,Multi-pyramidal, Columniform , Polygonal Or Conical |
| Name | 50ft 60ft 70ft 3T Style Tapered Steel Utility Pole Electric Power Pole For 69kv Transmission |
|---|---|
| Type | Round,Conical |
| Material | Q235,Q345,Gr65 |
| Thickness | 2.5mm-16mm |
| Surface Finished | Hot Dip Galvanized |
| MATERIAL | Q235 Q345 Q460 |
|---|---|
| COLOR | CUSTOMIZED |
| PORT | SHANGHAI ALWAYS |
| LIFETIME | 50 YEARS |
| HEIGHT | 10-80FT |
| Product Name | Electric Power Pole |
|---|---|
| Power | 110KV |
| Material | Gr65 |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Glavanization Standard | ASTM A 123 |
| Product Name | Electric Power Pole |
|---|---|
| Power | 110KV |
| Material | Gr50 |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Product Name | 60ft Galvanized Steel Tubular Utility Power Pole Power Galvanized Metal Telescopic Steel Pole |
|---|---|
| Power | 69KV |
| Material | GR50 |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Product Name | GR50 Quality Galvanized Steel Power Electrical Utility Pole |
|---|---|
| Power | 69KV |
| Material | GR50 |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Welding Standard | AWS D 1.1 |
| Product Name | Electric Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Application | Distribution Line |
| Material | SteelQ235,Q345 |
| Minimum Yield Strength | 355 Mpa |
| Max Ultimate Tensile Strength | 620 Mpa |