| Product Name | 25m 30m 50m Galvanized Electricity Pylon Line Pole For Erecting Electric Structure 500KV Transmission Lattice Steel Angle Tower |
|---|---|
| Height | 11.8m |
| Certificate | ISO 9001 |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |
| Product Name | Galvanized Steel Power Pole |
|---|---|
| Application | Power Line |
| Thickness | 1 Mm To 36mm |
| Tolerance Of The Dimension | +-2% |
| Life Time | 50 Years |
| Tolerance Of Dimension | +- 2% |
|---|---|
| Wind Resistance | 3-500km/h |
| Material | GR50 GR65 S500 S355 |
| Height | 9M 11M 12M 14M High Voltage Low Price Electrical Steel Power Pole |
| Welding | Welding Confirms With International Welding Standard Of CWB |
| Rated Voltage | 33kv |
|---|---|
| Material | Gr.65 |
| Surface Treatment | Hot Hip Galvanization |
| Galvanization Standard | ASTMA123 |
| Welding Standard | AWS D.1.1 |
| Product Name | Galvanized Steel Pole |
|---|---|
| Application | Tranmission Line |
| Design | Customized |
| Surface Treatment | Hot Dip Galvanization |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Type | Straight Pole, Tensile Pole, Turn Pole |
|---|---|
| Suit For | Electricity Distribution |
| Shape | Conoid ,Multi-pyramidal,Columniform,polygonal Or Conical |
| Power | 10 KV ~550 KV |
| Torelance Of Dimenstion | +- 2% |
| Height | 7 M |
|---|---|
| Shape | Conical |
| Minimum Yield Strength | 460mpa |
| Usage | Low Voltage Electric Power Transmission |
| Thickness | 2.75mm |
| Power | 10kv~550kv |
|---|---|
| Style | Galvanization |
| Thickness | 1mm To 30mm |
| Type | Straight Pole, Tensile Pole, Turn Pole |
| Suit For | Electricity Distribution |
| Product Name | 25FT Electrical Power Galvanized Steel Pole For 110kv Transmission |
|---|---|
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Galvanization Standard | ASTM A123 |
| Certificate | ISO 9001 |
| Colar | Any |
| Type | Straight Pole, Tensile Pole, Turn Pole |
|---|---|
| Suit For | Electricity Distribution |
| Shape | Conoid, Multi-pyramidal, Columniform, Polygonal Or Conical |
| Welding Standard | AWS D1.1 |
| Tolerance | +/-2% |